Protetyk w Radomiu - Orzeł Dental Care

Invisalign od A do Z

Wzrost oczekiwań pacjentów odnośnie estetyki i komfortu leczenia ortodontycznego nieodłącznie towarzyszył i kształtował rozwój współczesnej ortodoncji. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów stworzono system leczenia przezroczystymi nakładkami Invisalign, co pozwoliło wyeliminować niemal wszystkie wady leczenia ortodontycznego kojarzone z tradycyjnymi, metalowymi aparatami.

System Invisalign

Od czasu opracowania, czyli 1997 roku, technologia Invisalign uznawana jest za estetyczną alternatywę dla stałych aparatów. To leczenie bez zamków i drutów. Nakładki są niemal niewidoczne dla otoczenia.

Jakie wady możemy leczyć aparatem Invisalign?

System pozwala na leczenie wszystkich wad zgryzu – stłoczeń, szparowatości, tyłozgryzu, przodozgryzu, zgryzu krzyżowego, otwartego, pogłębionego, jednak niektóre przypadki wymagają dodatkowych etapów, na przykład wprowadzenia ekspandera lub mini implantów ortodontycznych.

 

Dentysta Radom - Invisalign

Jak przebiega leczenie aparatem Invisalign?

  • Ortodonta specjalnym skanerem o niewielkiej głowicy skanuje warunki wewnątrzustne pacjenta.
  • Następnie lekarz pokazuje projekt uśmiechu, dzięki czemu pacjent widzi efekt końcowy, oraz dokładny plan przemieszczenia zębów, nakładka po nakładce.
  • Po zaakceptowaniu projektu nakładki wykonywane są w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych i wysyłane do naszego gabinetu.
  • Pacjent otrzymuje nakładki i rozpoczyna leczenie, wymieniając nakładki na nowe co około 10 dni.

Podczas leczenia, pacjent nosi nakładki tak długo, jak może, zdejmując jedynie do jedzenia i mycia zębów. Wyjmowane nakładki pozwalają na utrzymanie idealnej higieny, co stanowi duże wyzwanie w przypadku aparatu klasycznego. Nakładki należy czyścić miękką szczoteczką pod strumieniem letniej wody. I tyle, to proste!

Czy takie leczenie boli?

Przemieszczanie zębów wiąże się ze zwiększoną wrażliwością, szczególnie w pierwszym dniu po wymianie nakładki. Pacjenci wtedy odczuwają raczej lekki dyskomfort, niż ból, co jest naturalną reakcją dającą sygnał, że leczenie postępuje.

Przewidywalność od początku do końca

Po ustaleniu planu leczenia wiemy dokładnie, z tygodnia na tydzień, jak będzie ono przebiegało. Drugim aspektem, jaki zdejmuje z naszych barków dodatkowe obawy, jest stały koszt leczenia. Podczas leczenia systemem Invisalign nie musimy martwić się o niespodziewane, dodatkowe obciążenia finansowe.

Ze względu na to, że Invisalign stosujemy zarówno w przypadku trudnych wad zgryzu jak i drobnych korekt, jest on idealnym rozwiązaniem dla szerokiego grona pacjentów.

Scroll to Top