Orzeł Dental Care - Twój ortodonta i stomatolog w Radomiu

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to sekwencja leczenia zakażonej miazgi zęba. Ma ono na celu ochronę zęba przed rozwojem stanu zapalnego i wyeliminowanie ryzyka kolejnych infekcji w przyszłości. Zabieg polega na usunięciu chorych tkanek , oraz wypełnieniu udrożnionych i oczyszczonych kanałów zęba. Zabieg, można uznać i zaliczyć raczej do tych bardziej skomplikowanych. Usunięcie zainfekowanej tkanki zęba umożliwia zachowanie bardzo dobrego stanu zęba na dłuższy czas.

Aby wyleczyć infekcję oraz ocalić ząb, dentysta wierci w komorze zęba i usuwa zainfekowaną miazgę. W celu uwolnienia się od bakterii, musimy zastosować skuteczne środki dezynfekujące. Stomatolog wykonuje otwór przez tkankę szkliwa i zębiny, zwykle za pomocą wiertła dentystycznego. Na początek trzeba wyizolować chory i zainfekowany ząb. Mimo to, zabieg jest jednym z najbardziej skutecznych. Najlepszym rozwiązaniem, jest leczenie pod mikroskopem, zapewnia ono najwyższą dokładność.

Leczenie kanałowe pod mikroskope

Leczenie kanałowe to szeroko stosowana procedura endodontyczna mająca na celu zachowanie naturalnych zębów i przywrócenie zniszczonych, by umożliwić im prawidłowe funkcjonowanie. Zabieg kanałowy jest zwykle konieczny, gdy w nerwie  wewnątrz zęba rozwija się infekcja lub stan zapalny lub gdy struktura zęba jest niewystarczająca, aby podeprzeć go wypełnieniem lub koroną. Aby dentysta miał lepszy, bardziej zbliżony obraz kanału korzeniowego, używany  jest mikroskop dentystyczny do powiększenia pola widzenia.

Co obejmuje procedura leczenia kanałowego? 

Leczenie kanałowe to staranne „oczyszczenie” wnętrza uszkodzonego zęba. Proces ten usuwa bakterie i stan zapalny tkanki powodujący ból, po czym przestrzeń jest dezynfekowana i wypełniana gumo podobnym produktem zwanym gutaperką. Materiał ten zapobiega ponownemu przedostawaniu się bakterii do zęba i powodowaniu kolejnej infekcji. Jeśli pozostało wystarczająco dużo zęba, aby go utrzymać, stosuje się wypełnienie, aby zamknąć otwór w zębie. W większości przypadków dentysta zaleci założenie korony na uszkodzony ząb, aby go podeprzeć i chronić. W przypadkach, gdy podczas zabiegu kanałowego dochodzi do zbytniej utraty  zęba, do kości szczęki wszczepia się metalowy słupek podtrzymujący koronę. Całe leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem dentystycznym, który umożliwia dentystom dotarcie przez maleńkie wejścia do kanałów korzeniowych zęba. Są one niewidoczne gołym okiem. Bez leczenia bakterie znajdujące się w środku zęba będą nadal powodować stan zapalny i mogą w ostateczności doprowadzić do utraty zębów. 

 

bezstresowy dentysta w Radomiu - Leczenie kanałowe w Radomiu

Czym jest martwy ząb?

Kiedy nerwy w miazdze zęba, która jest warstwą wewnętrzną, ulegną uszkodzeniu, na przykład w wyniku urazu lub próchnicy, mogą przestać dostarczać krew do zęba. Może to spowodować infekcję i śmierć nerwu. Jest to czasami określane jako martwy ząb. Jak można zdiagnozować martwy ząb? Martwy ząb, nie otrzymuje już świeżej krwi. Przebarwienia mogą być jedną z pierwszych oznak obumierającego zęba. Możesz również odczuwać ból dziąseł. 

Zdrowe oraz zadbane  zęby mają zwykle odcień bieli, chociaż kolor może się różnić w zależności od naszych nawyków żywieniowych jak i higieny jamy ustnej. Na przykład, jeśli regularnie spożywasz napoje, takie jak kawa, lub owoce takie jak jagody, czerwone wino. Twój uśmiech może wydawać się białawy lub jasnożółty. Jednak to przebarwienie będzie prawdopodobnie jednolite.

Nasz martwy ząb, będzie inaczej wyglądał od reszty. Będzie różnił się on barwą. Zmiana koloru będzie następowała z czasem ponieważ ząb nadal próchnieje. Ból to kolejny objaw. Niektórzy ludzie odczuwają łagodny ból, a jeszcze inni będą odczuwać bardzo intensywny ból. Ten objaw może być spowodowany  umierającym nerwem. Jeśli oprócz bólu towarzyszy nam brzydki oddech, dziwny smak w ustach, powinniśmy niezwłocznie udać się do dentysty.

 

Gabinet stomatologiczny Radom - Leczenie kanałowe w Radomiu

Jak wybrać dobrego dentystę?

Jeśli już zdecydujemy się udać do gabinetu stomatologicznego, dentysta którego wybierzemy powinien odznaczać się kilkoma ważnymi cechami. Kontrola emocji pacjenta, chyba każdy kto chociaż raz był u dentysty odczuwa mocny lęk oraz towarzyszący temu stres. Odpowiednie nastawienie pacjenta, to podstawa do rozpoczęcia zabiegu. Jeśli nie mieliśmy nigdy styczności, oraz okazji do wizyty u dentysty powinniśmy popytać, wśród znajomych, oraz naszych bliskich, czy są w stanie polecić nam dobrego specjalistę.

Gabinet, w którym przyjdzie nam zagościć powinien być schludny, czysty oraz zadbany. Wygląd gabinetu dentystycznego może, nam zasugerować z jaką osobą mamy do czynienia. Dentysta powinien dysponować najnowszym, sprzętem dentystycznym. Oczywiście, warto wybrać dentystę który znajduje się najbliżej nas. Warto też sprawdzić o jakiej porze dentysta jest dostępny, w innym wypadku można się rozczarować. Gabinety stomatologiczne najczęściej odwiedzają osoby młode, a żadne dziecko nie chce mieć do czynienia z niemiłym dentystą. Orzeł Dental Care, spełnia najważniejsze cechy. Warto się do nas zgłosić, zapewnimy duży komfort oraz bezpieczeństwo w najtrudniejszych momentach. 

 

Ortodonta Radom pomoże w problemie odsłonietych szyjek zębowych

Orzeł Dental Care Radom – leczenie kanałowe

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaproszenie cię do skorzystania z naszych usług. Posiadamy w naszym zespole lekarzy endodontów, którzy specjalizują się w leczeniu pod mikroskopem. Naszą domeną jest leczenie za pomocą najbardziej skutecznych i najlepszych dla Pacjenta technik zgodnych ze światowymi standardami. Dbamy o to by droga naszych Pacjentów do pięknego uśmiechu była niespotykanie komfortowa i bezstresowa. Sprawdź wolne terminy!

Scroll to Top