Stomatologia

Codziennie dążymy do perfekcji w swojej pracy. Dokładamy wszelkich starań aby nasi pacjenci mogli z dumą spojrzeć w lustro. Współpracujemy tylko  z najlepszymi lekarzami, protetykami, technikami oraz asystą.  Każdy pacjent jest wyjątkowy dlatego do ustalania planu leczenie podchodzimy indywidualnie. Zawsze rozpoczynamy od konsultacji oraz zlecamy wszystkie konieczne badania. Po omówieniu wyników ustalamy szczegółowy plan leczenia oraz kosztorys. Podane poniżej ceny są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od zakresu wykonywanych prac.  

W pracy z pacjentami, bardzo dużą wagę przykładamy do profilaktyki stomatologicznej. To
właśnie dbanie o higienę jamy ustnej jest kluczowe by zachować zdrowy i piękny uśmiech.
W naszym gabinecie wykonają Państwo profesjonalny zabieg higienizacji oraz otrzymają 
pełny instruktaż jak dbać o zdrowie zębów w domu. 
Jak przebiega zabieg higienizacji w ODC?
Krok po kroku 
Zabieg higienizacji składa się z kilku etapów:

1. Skaling.

Pierwszym etapem higienizacji jest usuwanie kamienia zwane inaczej 
skalingiem. Lekarz stomatolog lub higienistka usuwa złogi kamienia nad-i
poddziąsłowego.

2. Piaskowanie.

Dzięki piaskowaniu jesteśmy w stanie usunąć złogi drobnego kamienia 
nazębnego oraz osady powstałe przez picie np. kawy lub herbaty. 

3. Polerowanie.

Wygładzeniu ulega powierzchnia zębów, by ograniczyć odkładanie się 
nalotów.
4. Fluoryzacja

Bardzo istotny etap, w czasie którego zęby pokrywane są specjalnym
preparatem z wysoką zwartością fluoru. Zmniejsza to nadwrażliwość po zabiegu a 
także przeciwdziała próchnicy.

5. Instruktaż higieny jamy ustnej.

Lekarz lub higienistka 0mawia w jaki sposób dbać o 
higienę w domowych warunkach, omawia metody szczotkowania, sposoby 
nitkowania oraz odpowiada na pytania pacjenta. 

Podstawowa opieka stomatologiczna zwana jest leczeniem zachowawczym. Wizyta rozpoczyna się gruntowną diagnostyka by ocenić stan uzębienia i ewentualnych ubytków. Lekarz zajmuje się leczeniem zębów zaatakowanych próchnicą oraz profilkatyką przeciw-próchnicową.

Jak przebiega leczenie zachowawcze w ODC?

Krok po kroku

W Orzeł Dental Care stosujemy najnowocześniejsze technologie i materiały, by zapewnić estetykę oraz trwałość wykonywanych wypełnień oraz prac.

Dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować stres, stosując bezbolesne znieczulenie.

Każdorazowo, omawiamy z pacjentem dostępne rozwiązania i wspólnie podejmujemy decyzje o wykonywanym leczeniu.

Wykonujemy wypełnienie kompozytowe, licówki kompozytowe, nakłady kompozytowe oraz zakładamy opatrunki lecznicze. Mogą przeprowadzić Państwo u nas leczenie kanałowe wykonywane pod mikroskopem, a także przeprowadzić pełną higienizację.

Leczenie kanałowe (endodoncja) wskazana jest w przypadku chorób miazgi, zwanej popularnie nerwem. Może wstępować w wyniku nasilonej próchnicy, uszkodzenia mechanicznego zęba, długotrwałych stanów zapalnych dziąseł czy odsłoniętej szyjki zębowej.

Jak przebiega leczenie kanałowe w ODC?

Krok po kroku

  1. Diagnostyka. Leczenie rozpoczyna się od pełnej diagnostyki, którą mogą Państwo wykonać w czasie jednej wizyty, na miejscu w gabinecie. Lekarz analizuje zdjęcia RTG i przeprowadza wywiad. Planowany jest dalszy proces leczenia.
  2. Dewitalizacja miazgi zęba. Lekarz otwiera ząb by umieścić w nim specjalny preparat pozwalający na zatrucie miazgi zęba. Jest to bezpieczny i kontrolowany proces, który ułatwia dalsze leczenie. W niektórych przypadkach krok może ten być pominięty. Dewitalizacja zęba zazwyczaj trwa od 7 do 14 dni.
  3. Oczyszczenie kanałów. Stomatolog usuwa chore i zdemineralizowane tkanki oraz oczyszcza wnętrze kanałów z bakterii.
  4. Wypełnienie kanałów. Wnętrze zęba wypełnione jest specjalnym materiałem. To bardzo ważny i wymagający dokładności proces, bo stomatolog tworzy barierę dla drobnoustrojów.
  5. Odbudowa zęba. Dokładamy starań, by odbudowany fragment zęba wyglądał jak natutalny zarówno kolorystycznie jak i pod katem kształtu.

Standardy leczenia w ODC

Endodoncja mikroskopowa. Poprawne wykonanie leczenia kanałowego wymaga doświadczenia i precyzji. Aby to umożliwić wszystkie zabiegi endodontyczne wykonywane są z wykorzystaniem mikroskopu. Pozwala nam to na dokładniejszą diagnostykę oraz kontrolowanie procesu leczenia na każdym jego etapie. Odpowiednie powiększenie pola roboczego pozwala na zauważenie tego, czego nie widać gołym okiem. Ma to szczególne znaczenie przy usuwaniu zmienionej tkanki i wypełnianiu kanału. Nasi doświadczeni lekarze stomatolodzy wspierani przez nowe technologie zapewniają bezpieczeństwo leczenia.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej polegają na operacyjnym leczeniu jamy ustnej i okolic przyległych. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów jest usunięcie zęba, w tym zębów ósmych zwanych zębami mądrości. W naszym gabinecie wykonają także państwo niezbędne zabiegi chirurgii stomatologicznej przygotowujące do leczenia ortodontycznego.

Jak przebiegają zabiegi chirurgiczne w ODC?

Krok po kroku

Pacjenci zgłaszają się do lekarza z dolegliwościami bólowymi lub kierowani są na zabiegi chirurgiczne przez innych stomatologów, w tym ortodontów. Na miejscu wykonywana jest pełna diagnostyka pozwalająca zaplanować zabieg. Zazwyczaj wykonywane jest zdjęcie RTG. Stomatolog omawia zabieg z pacjentem i wybiera metodę znieczulenia, by zabieg był bezbolesny. Po wykonanej ekstrakcji (usunięciu) zęba lub innym zabiegu pacjent otrzymuje komplet informacji od lekarza na temat postępowania pozabiegowego.

Wśród wykonywanych zabiegów znajduje się m. in: usunięcie zęba, usunięcie zęba mądrości, wydłużenie korony klinicznej zęba.

Leczenie protetyczne (protetyka) polega na uzupełnianiu braków w uzębieniu. Leczenie prowadzi się,  by zachować lub przywrócić prawidłowy zgryz, modyfikować zmiany w stawie skroniowo-rzuchwowym lub bruksizm. W gabinecie wykonujemy także szereg zabiegów mających na celu poprawę estetyki uśmiechu.

 

Jak przebiegają zabiegi chirurgiczne w ODC?

Krok po kroku

Leczenie protetyczne każdorazowo poprzedzone jest pełną diagnostyką, którą można wykonać na miejscu. W czasie wizyty konsultacyjnej, w naszej pracowni radiologicznej zostaje wykonane zdjęcie panoramiczne a następnie stomatolog omawia z pacjentem dostępne opcje.

Omawiamy oczekiwania pacjenta i jego zwyczaje, by zaproponować najlepiej dopasowane leczenie. Zwracamy uwagę zarówno na wygodę pacjenta jak i na efekt estetyczny.

Stomatolog wspólnie z pacjentem omawia leczenia i otrzymuje plan leczenia, uwzględniający planowane zabiegi, ich czas oraz koszt.

Standardy leczenia w ODC

Decyzja o leczeniu protetycznym związana jest często z chęcią poprawy estetyki uśmiechu. W naszym gabinecie dysponujemy zarówno materiałami jak i technologiami, które umożliwiają osiągnąć pożądany efekt. W pracy wykorzystujemy wewnątrzustny skaner pozwalający na zebranie obrazu w 3D i wizualizacje zębów. Pracujemy na mikroskopie, by uzyskać najwyższą precyzję pracy. Stosujemy najbardziej precyzyjne materiały wyciskowe, a nasze korony i licówki porcelanowe są trwałe i wyglądają naturalnie.

Umów wizytę

Telefon 505 731 005

Adres Sienkiewicza 8, Radom

Email kontakt@orzelstomatologia.pl

Przewiń do góry