Konsultacja ortodontyczna

Pierwszy krok w drodze do pięknego i estetycznego uśmiechu.

Wiele osób marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Mówi się, że zęby to nasza wizytówka, więc kiedy są proste i białe, czujemy się bardziej pewni siebie. Uśmiech jest piękną ozdobą naszej twarzy i sprawia, że jesteśmy pozytywnie postrzegani przez innych. Dzięki ładnemu uzębieniu łatwiej jest nam wyrażać swoje emocje.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Aparat stały

tradycyjny, metalowy
KOMFORT:
3/5
HIGIENA:
1/5
SKUTECZNOŚĆ:
5/5
Najdłużej funkcjonujący na rynku typ aparatu
Drut połączony z zamkami za pomocą gumek wymusza ruch zębów
Wizyty kontrolne co 4 - 5 tygodni
Ekonomiczny wybór

Aparat Invisalign

przezroczyste nakładki
KOMFORT:
5/5
HIGIENA:
5/5
SKUTECZNOŚĆ:
5/5
Niewidoczne przezroczyste nakładki - dyskretne leczenie
Brak drutów i zamków - brak podrażnień
Wizyty kontrolne co 6 - 14 tygodni
Wybór cieszący się dużym uznaniem pacjentów
Wysoki komfort leczenia
Nakładki zdejmujesz przed posiłkiem
- możesz więc jeść co chcesz
Wymieniane co 10 dni nakładki zawsze dobrze wygladają

Aparat Damon

samoligaturujący
KOMFORT:
4/5
HIGIENA:
3/5
SKUTECZNOŚĆ:
5/5
Brak ligatur to mniej wizyt i więcej zaoszczędzonego czasu
Brak gumek - lepszy komfort noszenia
Wizyty kontrolne co 8 - 10 tygodni

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

proste zęby

Zyskasz idealnie proste i zdrowe zęby, a także wiedzę jak o nie zadbać w przyszłości.

Estetyka Twarzy

Odpowiednie ustawienie zębów może również poprawić kształt twarzy.

Idealny zgryz

Wyeliminujesz wszelkie wady zgryzu, nawet te nabyte we wczesnym dzieciństwie.

komfortowe jedzenie

Koniec z problemami przy jedzeniu. Będziesz mógł jeść na co tylko masz ochotę.

lepsze samopoczucie

Zyskasz pewność siebie i łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów.

Piękny i szeroki uśmiech

Idealnie proste i piękne zęby, to dobry powód do pochwalenia się nimi.

Jak przebiega konsultacja?

1. Rozmowa z lekarzem

W czasie spotkania ortodonta przeprowadza wywiad, aby poznać Twój problem i oczekiwania pod względem leczenia. Możesz opowiedzieć mu o swoich oczekiwaniach względem leczenia i o efekcie jaki chciałbyś uzyskać. Lekarz przedstawi efekty jakie możesz uzyskać dzięki leczeniu.

2. Pełna diagnostyka

Do postawienia właściwej diagnozy i wybrania najlepszej metody niezbędne jest wykonanie zdjęć RTG oraz zdjęć cyfrowych. Pozwolą one ocenić symetrię twarzy, szerokość szczęk oraz ich wzajemne relacje. Zdjęcia wykonywane są przez jedną z naszych asystentek.

3. Wykonanie skanów zębów

Skany profesjonalnie nazywane wewnątrzustnymi, to nic innego jak nowoczesny odpowiednik wycisków. Cyfrowe wyciski pozwalają zaplanować leczenie w bardzo precyzyjny sposób bez użycia niekomfortowych mas wyciskowych. Takie rozwiązanie dodatkowo przyspiesza proces leczenia.

4. Omówienie leczenia

Na podstawie wywiadu i przeprowadzonego badania lekarz przedstawi możliwe sposoby leczenia. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnie dopasowanych metod. Lekarz zaproponuje najodpowiedniejsze rozwiązania, ale decyzja należy do pacjenta.

5. Podjęcie decyzji

Jest to najważniejszy krok w drodze pacjenta do wymarzonego uśmiechu. Podjęcie decyzji rozpoczyna proces leczenia. Jeśli pacjent podejmie decyzję podczas konsultacji, będziemy mogli rozpocząć działanie. Przyspieszy to znacznie proces leczenie i skróci czas do osiągnięcia pierwszych efektów.

6. Podsumowanie konsultacji

Po wizycie lekarz przygotuje podsumowanie konsultacji, które wyślemy Ci e-mail’em. Znajdziesz w nim szczegóły dotyczące wizyty konsultacyjnej. Podsumowanie wysyłamy również pacjentom, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o leczeniu. W razie jakichkolwiek pytań Opiekun Pacjenta będzie z Tobą w kontakcie.

Najczęściej zadawane pytania.

Co jeśli już jestem zdecydowany na leczenie?

To świetna decyzja! Dla osób, które podejmą decyzję o leczeniu podczas konsultacji, konsultacja jest bezpłatna. Im szybsza decyzja, tym szybciej można spodziewać się pierwszych efektów. 

Zaraz po podjęciu decyzji przez pacjenta i wpłaceniu zadatku przygotowujemy plan leczenia i umawiamy się na wizytę higienizacyjną. Usunięcie kamienia i zalegającej płytki nazębnej jest niezbędnym elementem przed rozpoczęciem leczenia. Następnie w zależności od wybranej metody leczenia umawiamy się z pacjentem na dogodny termin założenia bądź przyklejenia aparatu ortodontycznego.

Co jeśli potrzebuje więcej czasu na podjęcie decyzji o leczeniu?

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby potrzebują czasu na podjęcie decyzji o leczeniu. Zdarza się również, że niektórzy chcą skonsultować to z rodziną. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom tych pacjentów po konsultacji wysyłamy podsumowanie. Znajdują się w nim wszelkie szczegóły dotyczące planowanego leczenia i porównanie metod leczenia zaproponowanych przez lekarza ortodontę podczas konsultacji.

W razie jakichkolwiek pytań, które nasuną się po pierwszej wizycie można do nas napisać lub zadzwonić, a Opiekun Pacjenta Ortodontycznego chętnie na te pytania odpowie.

Czy jest możliwość opłacenia leczenia w ratach?

Jak najbardziej możemy rozłożyć płatność na dogodne raty. We współpracy z bankiem Santander Consumer Bank przygotowaliśmy specjalną ofertę niskooprocentowanego kredytu dla naszych pacjentów. U nas piękny uśmiech jest w zasięgu ręki.

  • Stałe oprocentowanie niezależne od WIBOR.
  • Możliwość rozłożenia na okres do 60 miesięcy. 
  • Wszystkie formalności załatwisz bezpośrednio w naszym gabinecie.
  • Samodzielnie decydujesz, która opcja finansowania jest dla Ciebie najdogodniejsza.

Jakie są największe zalety systemu Invisalign?

Estetyka

Takiego aparatu prawdopodobnie nikt nie zauważy.

Wygoda

Nakładki wykonane są z gładkiego, elastycznego materiału. W tym leczeniu nie pojawiają się metalowe zamki ani druty, które mogłyby urażać błonę śluzową policzka.

Bezawaryjność

Podczas leczenia aparatem stałym metalowym lub ceramicznym należy szczególnie uważać na dietę. Zalecane jest unikanie twardych i ciągnących produktów, które mogłyby spowodować odklejenie zamków. W przypadku Invisalign nakładki w czasie jedzenia można po prostu zdjąć.

Przewidywalność leczenia

Każda kolejna nakładka jest w stanie przesunąć ząb na dokładnie wyznaczoną wcześniej pozycję. Tak precyzyjne ruchy pozwalają skrócić czas leczenia

Wizualizacja finalnego efektu

Przed rozpoczęciem leczenia widzimy przygotowaną wizualizację kolejnych przesunięć zębów, od samego początku aż do ostatniej nakładki. Z doświadczenia wiemy, że ten punkt jest szczególnie ważny dla pacjentów marzących o metamorfozie swojego uśmiechu.

Higiena

Nakładki pozwalają na łatwe czyszczenie zębów i przestrzeni międzyzębowych. Możliwość zdejmowania aparatu pozwala dbać o zęby dokładnie tak samo, jak przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

Piękny, szeroki uśmiech to pierwsza i najważniejsza wizytówka w kontakcie z drugim człowiekiem. Dodaje on pewności siebie i ułatwia wyrażanie emocji. Jeśli chcesz zadbać o swój uśmiech, wizyta konsultacyjna w Orzeł Dental Care to doskonały krok w tym kierunku.

Scroll to Top