Stomatologia dziecięca

Orzeł Dental Care » Usługi » Stomatologia dziecięca

Leczenie stomatologiczne dzieci wymaga specjalnego podejścia. Stomatolog dziecięcy powinien charakteryzować się przyjaznym nastawieniem do Małego Pacjenta, cierpliwością oraz kreatywnym podejściem do leczenia.

Wbrew powszechnym przekonaniom, z wizytą u stomatologa dziecięcego nie należy czekać aż do utraty zębów mlecznych. Leczenie zębów mlecznych jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju malucha. Zdrowa jama ustna dziecka stwarza optymalne warunki do rozwoju zębów stałych, ponadto warunkuje:

 • niezakłócony proces rozwoju mowy
 • prawidłowy proces przeżuwania
 • prawidłowe kształtowanie się struktury szczęki i żuchwy
Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Leczenie zębów mlecznych: Czy jest ważne?

  Wielu rodziców chcąc oszczędzić dziecku stresu i bólu rezygnuje z leczenia zębów mlecznych, które i tak przecież zostaną zastąpione zębami stałymi. Tymczasem o zęby mleczne powinno się dbać tak samo, jak o stałe. Dlatego tak ważne są regularne konsultacje w gabinecie stomatologicznym i leczenie próchnicy.

  Częste wizyty u dentysty dziecięcego:

  • pomagają wypracować u dziecka nawyk odpowiedniego dbania o zęby
  • niwelują dolegliwości lękowe towarzyszące wizytom u stomatologa
  • pozwalają oszczędzić dziecku przykrych dolegliwości, które byłyby związane z zaawansowanymi zmianami chorobowymi
  Warto pamiętać, że zaawansowane zmiany próchnicze zębów mlecznych oddziałują na cały organizm dziecka. Mogą powodować szereg dolegliwości, których można uniknąć decydując się na leczenie stomatologiczne zębów mlecznych. Ponadto, w wyniku zaawansowanej próchnicy może dojść do nieprawidłowości w kształtowaniu się struktur szczęki i żuchwy, a te pociągają za sobą nieprawidłowości zgryzowe i problemy z ustawieniem zębów stałych w łukach zębowych.

  Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie

  Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologa dziecięcego może budzić niepokój. Nowe środowisko, obce zapachy, nieznane osoby i sprzęty – nic dziwnego, że mały pacjent często czuje się nieswojo i daje ujście swoim emocjom. Dlatego do leczenia stomatologicznego dzieci warto podejść z rozwagą i cierpliwością.
  Wizyta adaptacyjna to spotkanie ze stomatologiem dziecięcym, podczas którego nie wykonuje się żadnych zabiegów, ani procedur medycznych. Jego celem jest oswojenie dziecka z gabinetem i lekarzem, a także znajdującymi się w gabinecie sprzętami i narzędziami. Wizyta adaptacyjna może być również okazją do odbycia pierwszej konsultacji stomatologicznej. W sytuacji, w której mały pacjent współpracuje z lekarzem możliwa jest ocena stanu jamy ustnej i uzębienia dziecka, dzięki której rodzic dostaje jasną informację w zakresie niezbędnej interwencji stomatologicznej.

  Co obejmuje stomatologia dziecięca

  Leczenie zębów u dzieci obejmuje zarówno profilaktykę, jak i zabiegi terapeutyczne. Stomatolog dziecięcy dba o prawidłowy rozwój jamy ustnej swoich pacjentów lecząc próchnicę, wykonując lakierowanie zębów mlecznych, a w razie potrzeby ich ekstrakcję. Widząc nieprawidłowości w obrębie zgryzu lub ustawienia zębów w łukach zębowych dentysta dziecięcy kieruje pacjenta na konsultację ortodontyczną.

  Kompleksowa stomatologia dziecięca w Orzeł Dental Care

  Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną dla najmłodszych pacjentów. Nasz dentysta dziecięcy i ortodonta wyróżniają się doskonałym podejściem do dzieci, co w połączeniu z nowoczesnymi metodami diagnostycznymi i technikami leczenia zapewnia:

  • bezbolesne leczenie zębów mlecznych i stałych
  • efektywną profilaktykę
  • skuteczną korekcję wad zgryzu
  Dysponujemy nowoczesnym, w pełni wyposażonym gabinetem, co przekłada się na możliwość kompleksowego leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży w jednym miejscu. Przed rozpoczęciem leczenia zapraszamy na wizytę adaptacyjną, której celem jest oswojenie dziecka z lekarzem stomatologiem, jego gabinetem oraz narzędziami.
  Scroll to Top