Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Orzeł Dental Care » Usługi » Leczenie kanałowe

Dzięki leczeniu kanałowemu zachowasz własne zęby na lata

Odczuwasz nadwrażliwość spożywając ciepłe bądź zimne posiłki? Czujesz dyskomfort podczas jedzenia? Zauważyłeś zmianę koloru zęba bądź zaczerwienienie na dziąsłach?

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, warto skonsultować się z lekarzem. Wymienione dolegliwości są najczęstszymi objawami zapalenia miazgi zęba. W takim wypadku leczenie kanałowe może uchronić Cię przed koniecznością usunięcia zęba.

Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Jakie są zalety leczenia kanałowego?

  naturalny ząb


  Pozwoli Ci zachować Twój własny naturalny ząb. Skuteczne leczenie kanałowe zapobiega konieczności usunięcia takiego zęba.

  Oszczędność

  Brak leczenia kanałowego prowadzi do konieczności usunięcia zęba. Uzupełnienie luki wymaga leczenia implantologicznego, które jest zdecydowanie droższe.

  Komfort

  Nie będziesz już musiał wzbraniać się przed jedzeniem lodów czy piciem gorącej kawy. Leczenie kanałowe eliminuje nadwrażliwość zęba.

  skuteczność

  Leczenie kanałowe jest często ostatnią deską ratunku dla zębów, które wcześniej były już bezskutecznie leczone przez zastosowanie wypełnień.

  Przebieg leczenia kanałowego w Orzeł Dental Care

  Leczenie w komfortowych warunkach

  Konsultacja i diagnostyka

  Lekarz przeprowadzi z Tobą krótki wywiad. Dopyta o dolegliwości związane z chorym zębem i odpowie na Twoje pytania. Następnie dokładnie oceni stan Twoich zębów i jamy ustnej przed wykonaniem zabiegu.

  Wykonamy niezbędne zdjęcia RTG, aby ocenić kształt kanałów zęba i zaplanować przebieg leczenia. Pełną diagnostykę wykonujemy u nas w gabinecie podczas pierwszej wizyty.

  W Orzeł Dental Care zdjęcia RTG i pełną diagnostykę wykonujemy w cenie leczenia.

  Oczyszczenie zęba

  Lekarz zacznie leczenie od dokładnego oczyszczenia kanałów chorego zęba. Usunie on zainfekowaną tkankę i zdezynfekuje wnętrze zęba. 

  W Orzeł Dental Care proces ten jest w pełni komfortowy dzięki zastosowaniu znieczulenia komputerowego. Leczenie prowadzimy pod mikroskopem zachowując najwyższą precyzję zabiegu.

  Dbamy o Twój komfort stosując metodę znieczulenia komputerowego.

  Wypełnienie i odbudowa

  Oczyszczony ząb wypełniamy naturalnym materiałem, który dokładnie wypełnia szczeliny kanałów. Preparat ten zapobiega również rozwojowi bakterii w przyszłości.

  Ostatnim etapem jest zamknięcie zęba za pomocą światłoutwardzalnego materiału, którego kolor dopasowany jest do koloru Twoich zębów.

  Po zakończony leczeniu możesz cieszyć się naturalnym uśmiechem.

  Lekarz Godny zaufania

  Kto w Orzeł Dental Care
  zajmuje się leczeniem kanałowym?

  dr Aleksandra Orzeł

  Doktor jest właścicielem gabinetu Orzeł Dental Care. 

  Specjalizuje się w leczeniu skomplikowanych przypadków leczenia kanałowego pod mikroskopem, usuwaniem złamanych narzędzi oraz w chirurgii stomatologicznej, w tym w usuwaniu zębów mądrości i zabiegach mikrochirurgii endodontycznej. Zaawansowanych technik leczenia uczyła się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Instytucie Somatologii w Łodzi oraz w Zakładzie Chirurgii Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Łodzi.

  Leczenie kanałowe pod mikroskopem

  najwyższy standard leczenia

  Zastosowanie mikroskopu w kanałowym leczeniu zębów to nie tylko wysoka precyzja zabiegu, ale również duży komfort dla pacjenta.

  Urządzenie to pozwala powiększyć obraz leczonego kanału zęba. Jest to szczególnie istotne w przypadku leczenia zębów trzonowych, które znajdują się w głębi jamy ustnej i dostęp do nich jest trudniejszy. 

  Dokładny obraz z mikroskopu zmniejsza ryzyko niepowodzenia zabiegu i przyspiesza proces leczenia kanałowego. Skraca również czas całego leczenia, dzięki czemu czasem wystarczy tylko jedna wizyta w naszym gabinecie.  

  Sprawdź najczęściej zadawane pytania

  Leczenie endodontyczne wymaga niesamowitej precyzji, dlatego w Orzeł Dental Care wykonujemy je pod kontrolą mikroskopu. Całe leczenie planujemy w oparciu o diagnostykę radiologiczną 3D. Kanały dezynfekujemy za pomocą światła lasera stomatologicznego i oczyszczamy za pomocą ultradźwięków.

  Dla Państwa komfortu nie pobieramy  dodatkowych opłat za znieczulenie i zdjęcia śród zabiegowe.

  Wpływ na cenę leczenia ma kilka czynników. Między innymi to jak rozległa jest infekcja i ile korzeni zęba jest do oczyszczenia. Koszt leczenia zęba jednokanałowego (przednie zęby – jedynki, dwójki, trójki) to 450 zł. Leczenie zęba dwukanałowego (przedtrzonowce – czwórki, piątki) to cena 700 zł. Natomiast leczenie zęba trzykanałowego (trzonowce – szóstki, siódemki) kosztuje 1 000 zł – 1 200 zł.

  Dzięki nowoczesnym środkom znieczulającym, leczenie endodontyczne jest całkowicie bezbolesne w trakcie zabiegu. Jednak lekkie dolegliwości bólowe mogą występować po zakończeniu leczenia, spowodowane są one opracowaniem kanałów. Mogą trwać od kilku godzin do kilku dni.

  Leczenie endodontyczne może trwać od 1 do 2 godzin i można je wykonać podczas jednej wizyty, jednak zależy to od kilku czynników. Zabieg może wydłużyć się gdy :

  • pacjent ma do wypełnienia większą liczbę kanałów,
  • u pacjenta występuje stan zapalny,
  • jest to leczenie wtórne tzw. reendo.

  Użycie mikroskopu podczas leczenia kanałowego sprawia, że znacznie zmniejsza się ryzyko ewentualnych przeoczeń czy pomyłek. Lekarz dużo lepiej i więcej widzi, więc jeśli kanał zęba ma nawet nietypowy kształt, jest kręty, rozgałęziony czy uszkodzony,  zostanie to dostrzeżone i uwzględnione podczas leczenia. Praca pod mikroskopem jest bardziej precyzyjna.

  Scroll to Top