Implanty zębów

Orzeł Dental Care » Usługi » Implanty zębów
Implant zębowy to obecnie najnowocześniejszy i najbardziej naturalny sposób na uzupełnienie braku zęba lub zębów. Implant przyjmuje postać niewielkiej śruby, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba i umożliwia jego odbudowę w oparciu o koronę porcelanową lub ceramiczną.
Po zakończonym leczeniu implanty zębowe pozostają niezauważalne dla oka, a odpowiednio dobrane pod względem kolorystycznym korony idealnie dopasowują się do kolorystyki zębów własnych pacjenta umożliwiając uzyskanie naturalnego efektu zdrowego i pięknego uśmiechu.
Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Rodzaje implantów zębowych

  Rodzaje implantów zębowych wyróżniamy ze względu na materiał, z jakiego są one wykonane. Obecnie największą popularnością cieszą się implanty z tytanu i cyrkonu. Implanty tytanowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, walorem implantów cyrkonowych ceramicznych jest to, że mają kolor bardziej zbliżony do naturalnej barwy tkanki, więc w razie obniżenia linii dziąsła pozostają dyskretne i niewidoczne.
  Zarówno implanty tytanowe, jak i implanty z cyrkonu bardzo dobrze łączą się z kością i tkankami, co umożliwia stabilne osadzenie uzupełnienia protetycznego w jamie ustnej i nie powoduje dyskomfortu.

  Etapy leczenia implantologicznego

  Odbudowa zębów w oparciu o implanty obejmuje cztery etapy leczenia.

  1. Wizyta u stomatologa

  Wizyta ma charakter konsultacji. Podczas wizyty lekarz przeprowadza ogólny wywiad, sprawdza stan uzębienia i możliwości odbudowy braków zębowych przy pomocy implantów. Na tym etapie przeprowadzamy również niezbędne badania diagnostyczne. Podstawowym badaniem jest RTG panoramiczne. Zdarza się jednak, że przed umówieniem terminu wszczepienia implantu niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych badań, w postaci tomografii komputerowej czy densytometrii kości.

  2. Wszczepienie implantu

  Zabieg umieszczenia implantu w kości nazywany wszczepieniem implantu jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent otrzymuje od lekarza zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Rekomendacje w procesie rekonwalescencji implantologicznej nie różnią się znacząco od tych, jakie uzyskuje pacjent po innym zabiegu chirurgicznym w jamie ustnej.

  3. Kontrola

  Celem wizyty kontrolnej jest ocena procesu rekonwalescencji po zabiegu. Kontrola odbywa się zazwyczaj między 10. a 14. dobą po zabiegu.

  4. Uzupełnienie protetyczne

  Ostatnim etapem leczenia implantologicznego jest leczenie protetyczne. Odbudowę protetyczną na implancie/implantach wykonujemy w chwili, w której możliwe jest bezpieczne obciążenie implantów pracą protetyczną. Jest to okres od 2 do 6 miesięcy od zabiegu, w niektórych przypadkach implant może być obciążony szybciej.

  Implanty zębów w Orzeł Dental Care

  Zapewniamy kompleksowe leczenie implantologiczne (konsultację, część chirurgiczną i protetyczną leczenia). Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych metod diagnostycznych, chirurgicznych i protetycznych. To wszystko przekłada się na:

  Uniwersalny charakter leczenia

  Implanty zębów możemy wykonać u Pacjentów z pojedynczymi brakami w uzębieniu, jak również u osób, które utraciły więcej zębów. To w połączeniu z możliwością wykonania korony ceramicznej na podbudowie metalowej lub podbudowie z tlenku cyrkonu daje praktycznie nieograniczone możliwości odbudowy uśmiechu.

  Kompleksowość leczenia

  Zależy nam na wygodzie naszych Pacjentów, dlatego całe leczenie implantologiczne realizujemy w ramach jednego gabinetu. Ścisła współpraca specjalistów oraz dostęp do dokumentacji medycznej sprawiają, że pacjent nie musi o niczym pamiętać, ani niczym się nie martwi.

  Odpowiedzialność

  Naszym celem jest odbudowa zębów utraconych. Cel ten realizujemy z zastosowaniem wyłącznie sprawdzonych metod i technik, w tym systemów implantologicznych, które zostały przebadane klinicznie w wielu ośrodkach na świecie i są stosowane przez wiodące kliniki w Stanach Zjednoczonych i Europie.
  Scroll to Top