Protetyka

Orzeł Dental Care » Usługi » Protetyka

Wiek, przebyte choroby i leczenie, a także wypadki i urazy mechaniczne – do utraty zębów własnych może dojść w różnych okolicznościach. Odtwarzaniem struktury i funkcji zębów zajmuje się protetyka stomatologiczna. Dzięki współczesnej protetyce Pacjenci zyskują szansę na odzyskanie pewności siebie, poprawę wyglądu i funkcjonalności uzębienia.

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnostyką i leczeniem braków w uzębieniu, problemów ze zgryzem lub estetyką zębów. W przypadku poważnych chorób zębów oraz ubytków spowodowanych leczeniem lub urazami mechanicznymi protetyka jest jedynym sposobem na odzyskanie zdolności do prawidłowego żucia i mówienia.
Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Czym zajmuje się protetyka?

  Zakres specjalizacji protetyki jest bardzo szeroki i obejmuje:

  • diagnostykę oraz panowanie leczenia protetycznego w oparciu o wynik badań stanu uzębienia pacjenta,
  • projektowanie i wykonywanie uzupełnień protetycznych, takich jak korony zębowe, mosty, protezy zębowy, uzupełnienia na implantach,
  • profilaktyką i utrzymaniem zdrowia jamy ustnej po wykonaniu zabiegu protetycznego.

  Do głównych zadań protetyki należą:

  • odtwarzanie funkcji zgryzu w przypadku utraty zębów lub chorób przyzębia,
  • odtwarzanie naturalnego wyglądu uzębienia w celu poprawy estetyki uśmiechu.

  W swojej pracy protetyk posługuje się najnowszymi technologiami i materiałami protetycznymi, co pozwala zapewnić jak najlepsze efekty leczenia. Dotyczy to zarówno naturalnego wyglądu uzupełnień protetycznych, jak i wysokiego komfortu ich użytkowania.

  Protetyka w Orzeł Dental Care

  W Orzeł Dental Care oferujemy kompleksowe leczenie protetyczne, którego zakres każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb oraz możliwości pacjenta. Naszym celem jest przywrócenie prawidłowej funkcji aparatu żucia oraz estetyki uśmiechu, który jest Twoją najlepszą wizytówką.

  Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą protetyczną, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

  Projekt Uśmiechu

  Projekt Uśmiechu to nasza autorska usługa, w ramach której zapewniamy konsultację lekarską obejmująca wykonanie pełnej diagnostyki i opracowanie szczegółowego planu leczenia wraz z symulacją docelowego uśmiechu.

  Diagnostyka przeprowadzana w ramach Projektu Uśmiechu obejmuje:

  • tomografię CBCT
  • skany lub wyciski diagnostyczne
  • zdjęcia fotograficzne

  Korony zębowe

  Korony zębowe to stałe uzupełnienia protetyczne, które osadzamy na istniejących zdrowych zębach własnych lub wcześniej wykonanych implantach. Korony mają na celu odbudowę zębów i poprawę ich estetyki

  W Orzeł Dental Care wykonujemy:

  • korony ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu
  • korony ceramiczne na podbudowie metalowej

  Implanty zębowe

  Implanty zębowe stanowią obecnie najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczych zębów, jak również całkowitego bezzębia. Na implantach odbudowujemy zęby utracone w wyniku choroby lub urazów mechanicznych. Oferują nam one również możliwość stabilnego osadzenia protez zębowych.

  Nakłady

  Nakłady wykonujemy w celu odbudowy powierzchni zgryzowych zębów bocznych. Stanowią one alternatywę dla klasycznych wypełnień kompozytowych. W Orzeł Dental Care wykonujemy:

  • nakłady ceramiczne - dedykowane odbudowie powierzchni zgryzowych zębów bocznych
  • nakłady kompozytowe - dedykowane odbudowie zniszczonych zębów bocznych lub poprawie kontaktów zgryzowych po skomplikowanym leczeniu ortodontycznym

  Protezy

  Utrata zębów własnych wiąże się z koniecznością ich odbudowy. Wciąż najbardziej korzystną finansowo opcją dla pacjenta jest w tym przypadku proteza zębowa. Wykonujemy:

  • protezy akrylowe
  • protezy akronowe elastyczne

  Konsultacje

  Konsultujemy Pacjentów z różnymi problemami protetycznymi. Oferujemy konsultacje protetyczne i implantologiczne. W ramach konsultacji wykonujemy niezbędne badania diagnostyczne (zdjęcia panoramiczne, tomografię CBCT, cyfrowe skany uzębienia). Konsultacja ma charakter niezobowiązujący. To doskonała okazja, aby zapoznać się z możliwościami leczenia protetycznego i implantologicznego w Orzeł Dental Care.

  Scroll to Top