Ortodoncja

Leczenie wad zgryzu i przywracanie pięknego uśmiechu

Ortodoncja, zwana również ortopedią szczękową to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem wad zgryzu i nieestetycznego ustawienia zębów. 

Na czym polega leczenie i kiedy jest wskazane?

Lekarz dobiera typ aparatu ortodontycznego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki jego zastosowaniu zmienia ustawienie zębów poprawiając tym samym estetykę uśmiechu oraz funkcję żucia, czyli prawidłowe rozłożenie sił zgryzowych podczas jedzenia. 

Leczenie ortodontyczne niekiedy wskazane jest również jako wprowadzenie do leczenia protetycznego czy implantologicznego w przypadkach gdy konieczna zmiana jest pozycji zębów dla lepszej estetyki funkcji prac protetycznych czy wytworzenia odpowiedniej przestrzeni dla implantów.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne w ODC?

Leczenie przebiega w kilku etapach. 

1. Diagnostyka

Na pierwszej wizycie, na miejscu wykonujemy pełną niezbędną diagnostykę ortodontyczną: zdjęcie panoramiczne i cefalometryczne boczne,
fotografie umożliwiające ocenę rysów twarzy i symetrię uśmiechu oraz cyfrowe skany wewnątrzustne konieczne do oceny zgryzu.

Lekarz wnikliwie analizuje zebraną dokumentację dzięki czemu ma możliwość zaprezentowania Pacjentowi wszystkich problemów oraz różnych sposobów ich rozwiązania. Przedstawia różne możliwe metody leczenia oraz ich poszczególne wady i zalety każdej z nich.

2. Przygotowanie planu leczenia

Lekarz wyposażony w pełną dokumentację wnikliwie analizuje zdjęcia i modele uzębienia planując odpowiedni indywidualnie dostosowany do pacjenta plan postępowania.

Kiedy plan jest gotowy mają Państwo możliwość zapoznania się z nim i konsultacji z lekarzem.

3. Założenie apratów

Korzystając z cyfrowych technik planowania leczenia aparaty są wykonywane z precyzją nieosiągalną metodami tradycyjnymi metodami przyklejania zamków.

Na przyklejony aparat zakładany jest tytanowy drut dający siłę do przesuwania zębów, który jest przywiązywany do zamków za pomocą kolorowych ligatur “gumek”. Zabieg trwa około 60 minut.

W przypadku zakładania aparatu Invisalign wizyta trwa około 30 minut. Lekarz umieszcza na bocznych zębach przezroczyste elementy kotwiące i instruuje pacjenta jak obchodzić się z aparatem.

4. Wizyty kontrolne

aparaty stałe

Podczas wizyt kontrolnych u pacjentów z aparatami stałymi analizowane jest ustawienie zębów, ich wzajemne relacje. Lekarz kontroluje działanie drutów tytanowych oraz w razie potrzeby wymienia je. Zmieniane są ligatury. Wizyty kontrolne  konieczne są co 4-6 tygodni.

invisalign

Wizyty kontrolne u pacjentów z aparatami Invisalign są krótsze i wykonywane co 10-15 tygodni. W ich trakcie lekarz kontroluje postępy leczenia, sprawdza dopasowanie nakładek. Jeśli to konieczne na wizytach zakładane są dodatkowe aparaty jak Hyrax, Beneslider, mikroimplanty ortodontyczne i tym podobne.

5. Zdjęcie aparatów i retencja

Po zakończonym leczeniu aparaty są zdejmowane, zęby dokładnie czyszczone i wykonywane są zdejmowane aparaty retencyjne mające na celu stabilizację efektu leczenia. Wizyty kontrolne po leczeniu zalecane są co pół roku.

Standardy leczenia ortodontycznego w ODC

Przewidywalne leczenie dzięki Invislign

Stawiamy na najwyższą precyzję i przewidywalność leczenia. Aparaty projektujemy cyfrowo, pozycjonując zamki z dokładnością do setnych części milimetra.

Wykorzystujemy technologię Invisalign, która jest najnowocześniejszym dostępnym systemem niewidocznych aparatów nakładkowych.

Korzystamy tylko z najwyższej jakości materiałów od światowych liderów branży medycznej.

Przejrzysta płatność

Stawiamy na komfort pacjenta, uczciwość i jasność w planie leczenia dlatego oferujemy unikalny sposób płatności za leczenie. Całkowita kwota jest stała i znana na samym początku bez żadnych dodatkowych ukrytych kosztów niezależnie od tego jak długo trwa leczenie i jakie dodatkowe elementy aparatu będą konieczne.

Umów wizytę

Telefon 505 731 005

Adres Sienkiewicza 8, Radom

Email kontakt@orzelstomatologia.pl

Przewiń do góry