Ortodoncja

Orzeł Dental Care » Usługi » Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne w Radomiu - pozbądź się wad zgryzu i zyskaj piękny uśmiech.

Twoja wada zgryzu zaburza Twoją pewność siebie? Chcesz poprawić estetykę twarzy poprzez skorygowanie ustawienia zębów? Jedzenie twardych produktów sprawia Ci dyskomfort? Zauważyłaś że zęby Twojego dziecka zaczynają się krzywić?
Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Rodzaje aparatów ortodontycznych - Ortodonta Radom

  Aparat stały

  tradycyjny, metalowy
  Ortodonta Radom - aparat stały
  KOMFORT:
  3/5
  HIGIENA:
  1/5
  SKUTECZNOŚĆ:
  5/5

  Stały aparat ortodontyczne z metalowymi zamkami jest najdłużej funkcjonującym na rynku typem aparatu. Na powierzchni zęba za pomocą specjalnego kleju umieszczane są drobne elementy wykonane ze stali nierdzewnej – zamki. Przez środek zamka przebiega drut (łuk ortodontyczny), który wymusza ruch zębów.

  Aparat Invisalign

  przezroczyste nakładki
  Ortodonta Radom - nakładki invisalign
  KOMFORT:
  5/5
  HIGIENA:
  5/5
  SKUTECZNOŚĆ:
  5/5
  To metoda ciesząca się coraz większą popularnością zarówno wśród pacjentów jak i lekarzy. Ten typ aparatu nie wymaga nakładania metalowych zamków oraz eliminuje wszystkie minusy związane z ich posiadaniem. Jest to dyskretne i wygodne rozwiązanie dzięki zastosowaniu niewidocznych nakładek, które można zdejmować.

  Aparat Damon

  samoligaturujący
  Ortodoncja Radom - aparat samoligaturujący Damon
  KOMFORT:
  4/5
  HIGIENA:
  3/5
  SKUTECZNOŚĆ:
  5/5

  Ten typ aparatu wyróżnia się brakiem ligatur, czyli gumek, które odpowiadają za połączenie drutu z zamkami znajdującymi się na zębach. Gumki te mogą powodować tarcie i ból. Brak ligatur to większy komfort i mniej wizyt kontrolnych niż w przypadku aparatu tradycyjnego.

  Dlaczego warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

  proste zęby

  Zyskasz idealnie proste i zdrowe zęby, a także wiedzę jak o nie zadbać w przyszłości.

  Estetyka Twarzy

  Odpowiednie ustawienie zębów może również poprawić kształt twarzy.

  Idealny zgryz

  Wyeliminujesz wszelkie wady zgryzu, nawet te nabyte we wczesnym dzieciństwie.

  komfortowe jedzenie

  Koniec z problemami przy jedzeniu. Będziesz mógł jeść na co tylko masz ochotę.

  lepsze samopoczucie

  Zyskasz pewność siebie i łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów.

  Piękny i szeroki uśmiech

  Idealnie proste i piękne zęby, to dobry powód do pochwalenia się nimi.

  Na czym polega leczenie i kiedy jest wskazane?

  Leczenie ortodontyczne polega na skorygowaniu ustawienia zębów i wyeliminowaniu problemów zgryzowych. Ma na celu nie tylko poprawę Twojego uśmiechu, ale również samopoczucia. 

  Lekarz dobiera typ aparatu ortodontycznego do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki jego zastosowaniu zmienia ustawienie zębów. Umożliwia to poprawę estetyki uśmiechu oraz funkcji żucia, czyli prawidłowego rozłożenia sił zgryzowych podczas jedzenia.

  Leczenie ortodontyczne prowadzi się zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jeśli zastanawiasz się nad aparatem na zęby dla swojego dziecka, takie leczenie najlepiej rozpocząć między 12 a 16 rokiem życia.

  dr Piotr Orzeł - Ortodonta Radom Ortodoncja

  Lekarz Godny zaufania

  Kto w Orzeł Dental Care
  zajmuje się leczeniem ortodontycznym?

  dr Piotr Orzeł

  Doktor jest właścicielem gabinetu Orzeł Dental Care. Od 2016 roku jest certyfikowanym lekarzem Invisalign – najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu leczenia ortodontycznego na świecie. Swoje kwalifikacje w leczeniu aparatami ortodontycznymi rozwijał u doskonałych specjalistów.

  Pracował w Poradni Ortodoncji oraz Poradni Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi. Ukończył prestiżowy cykl szkoleń Orthodontic Seminars of California pod okiem doktora Larrego Browna z Uniwersytetu w San Diego. Uczestniczył w szkoleniach profesora Ravindry Nandy z Uniwersytetu Karoliny Północnej. Leczenia zgryzów otwartych uczył się od doktora Dietmara Seignera z Hamburga. Wysoki poziom kwalifikacji w leczeniu aparatami nakładkowymi uzyskał pod okiem m. in. dra Alessandro Greco z Rzymu, dr Susany Palmy z Ciudad Real oraz dr. Javiera Lozano i Ivana Malagona z Madrytu.

  Jak przebiega leczenie w Orzeł Dental Care?

  1. Przyjdź na wizytę konsultacyjną

  Konsultacja to pierwszy i najważniejszy krok w Twojej drodze do pięknego uśmiechu. Podczas tej wizyty lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania. Następnie na miejscu, w cenie leczenia wykonamy pełną diagnostykę Twojej jamy ustnej. Na tej podstawie lekarz przedstawi Ci najlepsze metody leczenia, a Ty wybierzesz tą, która najbardziej Ci odpowiada.

  Gdy zdecydujesz się, że chcesz osiągnąć swój wymarzony uśmiech, lekarz przygotuje Twój plan leczenia. Na podstawie tego planu zostanie przygotowany aparat ortodontyczny.

  Przez cały proces leczenia będziesz pod opieką Opiekuna Pacjenta. Osoba ta zadba żeby proces leczenia był dla Ciebie przejrzysty i komfortowy.

  2. Umów się na założenie aparatu

  Następnym krokiem jest założenie aparatu. Korzystając z cyfrowych technik planowania leczenia nasze aparaty są wykonywane z precyzją nieosiągalną tradycyjnymi metodami. W przypadku stałego aparatu ortodontycznego jego założenie polega na przyklejeniu zamków i połączeniu ich z drutem za pomocą kolorowych gumek. Zabieg trwa około 60 minut. Jeśli chodzi o aparat Invisalign wizyta trwa około 30 minut. Lekarz umieszcza na bocznych zębach przezroczyste zaczepy do nakładek Invisalign.

  3. Uczęszczaj na wizyty kontrolne

  Podczas wizyt kontrolnych u pacjentów z aparatami stałymi lekarz analizuje ustawienie zębów, ich wzajemne relacje. Kontroluje działanie drutów i gumek oraz w razie potrzeby wymienia je. W przypadku tego typu leczenia wizyty kontrolne odbywają się co 4-6 tygodni.

  Jeśli wybierzesz Invisalign wizyty będą krótsze i wykonywane co 10-15 tygodni. W ich trakcie lekarz będzie kontrolował postępy leczenia i sprawdzał dopasowanie nakładek. W razie potrzeby lekarz skoryguje leczenie, abyś mógł jak najszybciej cieszyć się swym nowym uśmiechem.

  4. Zdejmij aparat i ciesz się pięknym uśmiechem

  Po zakończonym leczeniu lekarz zdejmie aparaty i dokładnie oczyści Twoje zęby. Lekarz przygotuje również zdejmowane aparaty retencyjne, dzięki którym zachowasz wymarzony uśmiech przez długi czas.

  Wynikiem leczenia ortodontycznego są nie tylko proste zęby. To pewność siebie, szeroki uśmiech, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, poprawa estetyki twarzy.

  Ortodoncja Radom - Orzeł Dental Care
  Ortodoncja Radom - aparat Invisalign

  Ortodoncja RADOM

  Przewidywalne leczenie dzięki Invisalign

  Stawiamy na najwyższą precyzję i przewidywalność leczenia. Aparaty projektujemy cyfrowo, pozycjonując zamki z dokładnością do setnych części milimetra.

  Wykorzystujemy technologię Invisalign, która jest najnowocześniejszym dostępnym systemem niewidocznych aparatów nakładkowych.

  Korzystamy tylko z najwyższej jakości materiałów od światowych liderów branży medycznej.

  aparat ortodontyczny - nakładki Invisalign

  Ortodonta Radom - sprawdź efekty leczenia naszych pacjentów

  Skąd biorą się wady zgryzu?

  skan cyfrowy zębów - ortodonta radom
  Ortodoncja Radom - ortodoncja cyfrowa w Orzeł Dental Care

  Czynniki genetyczne

  Jest to najczęstsza przyczyna wad zgryzu. Odziedziczamy je od naszych rodziców i nie mamy na to wpływu. Jednak tego typu wady możemy jak najbardziej skorygować leczeniem ortodontycznym.

  Oddychanie przez usta

  Problem ten dotyczy najczęściej osób z alergiami czy krzywą przegrodą nosa. Podczas oddychania przez usta język pracuje nienaturalnie i napiera na zęby. Powoduje to przesuwanie się zębów.

  Bruksizm

  Zgrzytanie zębami podczas snu prowadzi do ich ścierania, a także do zaburzenia w ich ustawieniu.

  Nawyk obgryzania paznokci, gryzienia długopisu

  Są to nawyki, które często występują u osób w wieku szkolnym. Powodują one najczęściej wysuwanie się do przodu górnych zębów.

  Nieleczona próchnica zębów mlecznych

  Zbyt szybko wypadające zęby mleczne utrudniają prawidłowy wzrost dziąseł. Źle rozwinięte dziąsła nie są przygotowane na pojawienie się zębów stałych i tym samym powodują wadę zgryzu. 

  Zbyt długie karmienie dziecka z butelki

  Szczęka, żuchwa i podniebienie zaczynają kształtować się już po ukończenia 1. roku życia. Jeśli nie zaczniemy odpowiednio wcześnie rozwijać narządu gryzienia dziecka, mogą pojawić się wady zgryzu.

  Ortodoncja w Radomiu - ile kosztuje aparat na zęby?

  Tradycyjne aparaty stałe

  Cena założenia stałego aparatu w naszym gabinecie to 2 900 zł za jeden łuk. Jednak założenie aparatu to nie wszystko. Aby odpowiednio kontrolować proces leczenia co 4-6 tygodni umawiamy Cię na wizyty kontrolne, których koszt wynosi od 200 zł do 300 zł. Na koniec leczenia lekarz zdejmuje aparat, oczyszcza zęby i przygotowuje dla Ciebie aparaty retencyjne, co łącznie kosztuje 2 200 zł. 

  Aparaty samoligaturujące DAMON

  Cena założenia aparatu tego typu to 3 900 zł za jeden łuk. Koszt wizyty kontrolnej zawiera się w przedziale 150-250 zł. Jednak dzięki zastosowaniu zamków samoligaturujących wizyty kontrolne odbywają się rzadziej niż w klasycznym aparacie. Zakończenie leczenia i przygotowanie aparatów retencyjnych kosztuje 2 200 zł.

  Nakładki Invisalign

  Diagnostyka i przygotowanie indywidualnego cyfrowego planu leczenia kosztuje 1 500 zł. Natomiast ceny rozpoczęcia leczenia zaczynają się od 8 000 zł. Wizyty kontrolne są wliczone w cenę leczenia. Całkowity koszt leczenia możesz rozłożyć na dogodne raty (od 6 do 60 rat). Zakończenie leczenia i przygotowanie aparatów retencyjnych kosztuje tak jak w pozostałych typach aparatów 2 200 zł.

  Zrób pierwszy krok

  Wizyta konsultacyjna jest pierwszym etapem
  na Twojej drodze do pięknego uśmiechu

  W trakcie wizyty konsultacyjnej ortodonta przeprowadzi wywiad, aby poznać Twój problem i oczekiwania pod względem leczenia.

  Lekarz wykona standardowe badania, przedstawi możliwe sposoby leczenia i zaproponuje najlepsze rozwiązania.

  Po wizycie otrzymasz podsumowanie, w którym zawarte są wszelkie szczegóły dotyczące odbytej konsultacji, m.in. opis zaproponowanych metod leczenia, kosztorys leczenia i dokumentacja medyczna.

  Sprawdź najczęściej zadawane pytania

  Czas leczenia ortodontycznego uzależniony jest od rodzaju i zakresu Twojej wady zgryzu. Ogólnie leczenie trwa od 12 do 30 miesięcy. Aparat stały metalowy najczęściej noszony jest przez około 24 miesiące. Natomiast czas leczenia nakładkami INVISALING jest uzależniony od częstotliwości wymiany nakładek, a także podatności Twoich zębów na zmianę pozycji. Średnio trwa to około 18 miesięcy.

  Leczenie ortodontyczne jest skuteczne niezależnie od Twojego wieku. W przypadku osób dorosłych proces ten może trwać nieco dłużej, niż u dzieci czy młodzieży ze względu na zakończenie wzrostu tkanek kostnych. Jednak istnieje również wiele metod, umożliwiających korektę zgryzu dostosowaną u osób dojrzałych.

  Stały aparat z zamkami metalowymi to najpopularniejsza i najbardziej przystępna cenowo metoda korygowania ustawienia zębów. Pozwala skutecznie leczyć nawet skomplikowane przypadki.

  Innowacyjne aparaty INVISALIGN mogą być z powodzeniem wykorzystywane u wszystkich, zarówno przy niewielkich korektach uzębienia, jak i dużych, skomplikowanych wadach. Znalazły one zastosowanie u osób ze stłoczonymi zębami, przodozgryzem, szparami międzyzębowymi, zgryzem otwartym, głębokim i krzyżowym.

  Wizyty kontrolne przy leczeniu stałym aparatem odbywają się co 5-6 tygodni, przy aparacie Damon (samoligaturującym się) wizyty umawiane są co 8-9 tygodni, natomiast najrzadziej odbywają się wizyty podczas leczenia aparatem Invisalign – średnio co 80 – 100 dni. 

  Usuwanie zębów bywa niekiedy wskazane, dla osiągnięcia najlepszych efektów leczenia ortodontycznego. Właściwie ustawione zęby, harmonijny układ rysów twarzy oraz stabilność osiągniętych efektów są głównymi celami leczenia ortodontycznego. Warto jednak wspomnieć, że zastosowanie nowych technologii pozwoliło wprowadzić zaawansowane i ulepszone procedury ortodontyczne, dlatego usuwanie zębów jest coraz rzadziej konieczne do leczenia ortodontycznego.

  Aby leczenie było maksymalnie skuteczne każdą parę nakładek powinieneś nosić przez 20 – 22 godziny dziennie. Można je nosić także podczas snu. Przezroczyste nakładki Invisalign zmieniamy średnio co 10 dni.

  W dniu rozpoczęcia leczenia aparatem stałym metalowym otrzymujesz zalecenia, jakich pokarmów powinieneś unikać. Są to między innymi pokarmy o konsystencji twardej (np. cukierki, twarde owoce) oraz pokarmy lepkie (np. karmel, guma do żucia). Stosując się do zaleceń, możesz uniknąć dodatkowych awaryjnych wizyt w celu naprawy uszkodzonych zamków.

  Wyjątkowym rozwiązaniem jest system Invisalign, który daje komfort nieosiągalny w leczeniu aparatami stałymi. Nakładki Invisalign zdejmujemy do jedzenia, dlatego też nie mamy żadnych ograniczeń dietetycznych. Jedząc swoje ulubione potrawy nie ryzykujesz odklejenia się elementów aparatu.

  Scroll to Top