Korony zębowe

Orzeł Dental Care » Usługi » Korony zębowe

Korony zębowe to stałe uzupełnienia protetyczne, które całkowicie pokrywają uszkodzony ząb. Ich celem jest wzmocnienie i ochrona zęba, a co za tym idzie przeciwdziałanie jego przedwczesnej utracie. Dodatkowym atutem koron zębowych jest poprawa estetyki uzębienia.

Korony zębowe mogą być osadzone na zębie własnym pacjenta lub implancie. W drugim przypadku służą one odbudowie zęba utraconego wskutek zmian chorobowych czy urazów. Ze względu na możliwości współczesnej protetyki korony zębowe możemy dopasować pod względem koloru i kształtu do zębów własnych pacjenta, w ten sposób uzyskując efekt zdrowego i naturalnego uśmiechu.
Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Czym są korony zębowe?

  Korona zębowa należy do grupy uzupełnień protetycznych stałych. Przyjmuje postać nakładki, której zadaniem jest odtworzenie naturalnego zęba. Korony zębowe stosuje się w sytuacjach, w których:

  • ząb został uszkodzony na skutek urazu lub próchnicy
  • martwy po leczeniu kanałowym ząb uległ ukruszeniu
  • na zębach obserwujemy nieestetyczne przebarwienia

  Jak mocuje się korony zębowe?

  W przypadku zębów zdrowych korony mocuje się na ich pozostałościach. Taki ząb jest uprzednio szlifowany, a później nakleja się na niego koronę.

  Korony protetyczne są również wykorzystywane jako elementy mocujące dla tzw. mostu protetycznego. Zazwyczaj zakładanie korony zębowej ma miejsce na wcześniej wstawionych implantach. Korony nie są mocowane bezpośrednio do implantów, ale łączone z nimi przy pomocy specjalnych łączników.

  Rodzaje koron zębowych

  Korony zębowe dzieli się ze względu na materiał, z jakiego są wykonywane.
  Wyróżnić możemy:

  Korony porcelanowe

  Korony porcelanowe mogą być wykonane na podbudowie metalowej lub ceramicznej. Podbudowa metalowa jest szczególnie zalecana w przypadku zębów bocznych, ponieważ zapewnia wyższą odpornośc korony. Korony porcelanowe na podbudowie metalowej nie przepuszczają światła, w związku z czym nieco odróżniają się od zębów własnych.

  Korony pełnoceramiczne

  Korony pełnoceramiczne charakteryzują się wysoką estetyką. Ze względu na to, że przepuszczają światło trudno je odróżnić od naturalnych zębów. To rozwiązanie rekomendowane w przypadku odbudowy zębów przednich. Korony z podbudową z tlenku cyrkonu charakteryzuje również wysoka wytrzymałość, w związku z czym mogą być wykorzystywane także w przypadku zębów bocznych.

  Korony zębowe w Orzeł Dental Care

  Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu protetycznym. Korzystamy z najnowocześniejszych metod i technik, jak również wysokiej jakości materiałów, co pozwala nam dostarczać uzupełnienia protetyczne odznaczające się:
  • naturalnym wyglądem
  • wysoką trwałością
  • wysokim komfortem codziennego użytkowania
  Wykonujemy korony ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz korony ceramiczne na podbudowie metalowej.

  Korony na podbudowie z tlenku cyrkonu to bezkompromisowe rozwiązanie w kwestii estetyki i wytrzymałości. 

  Korony na podbudowie metalowej do rozwiązanie, które rekomendujemy w przypadku osłabionych zębów w bocznych częściach uzębienia, gdzie aspekt estetyczny nie jest bezwzględnym priorytetem.

  W celu przeprowadzenia prac protetycznych zachęcamy do skorzystania z konsultacji. Konsultacja protetyczna obejmuje niezbędne badania diagnostyczne oraz konsultację lekarską, podczas której opracowujemy szczegółowy plan leczenia. 

  Scroll to Top