Protezy zębowe

Orzeł Dental Care » Usługi » Protezy zębowe

Protezy zębowe pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale odgrywają istotną rolę zdrowotną. Umożliwiają odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych, zapobiegają powstawaniu wad zgryzu i wad wymowy. Odpowiednio dobrana i prawidłowo wykonana proteza zębowa w sposób znaczący wpływa na poprawę komfortu życia pacjenta.

Protezy zębowe to indywidualne konstrukcje, których celem jest uzupełnienie ubytków w jamie ustnej. Mogą być stosowane zarówno w przypadku pojedynczych, jak i rozległych braków zębowych. Wykonuje się je z materiałów, które zapewniają odpowiednią trwałość i wysoki komfort użytkowania protezy.

Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Rodzaje protez zębowych

  Różne sytuacje wymagają zastosowania różnych protez zębowych. Ich dobór zależy od tego, czy brakuje jednego, kilku czy wszystkich zębów. Pacjenci sięgają po uzupełnienia protetyczne także ze względów estetycznych, aby zamaskować masywne zniszczenie zębów oraz ich nieestetyczny wygląd.
  W protetyce rozróżniamy dwa rodzaje protez. To protezy stałe i ruchome. Pierwsze z nich mocuje się do zębów własnych lub implantów, drugie mogą być samodzielnie zakładane i zdejmowane przez pacjenta np. na noc.

  Protezy stałe

  Wśród nich możemy wyróżnić:

  Korony

  To uzupełnienia, które pozwalają całkowicie przykryć ząb i tym samym poprawić jego kształt, położenie czy barwę. Korony wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych. Ich celem jest poprawa wytrzymałości zęba oraz szczelności obudowy, co umożliwia zachowanie zdegradowanych chorobą lub uszkodzeniem mechanicznym zębów własnych na dłużej.

  Mosty

  Mosty to uzupełnienia protetyczne umożliwiające uzupełnienie pojedynczych braków zębowych lub kilku zębów. Uzupełnienie jest dowieszane między koronami zębów lub nakładami znajdującymi się po obu stronach powstałej luki.

  Licówki

  To cienki nakładki na zęby, przy pomocy których można łatwo skorygować niewielkie ubytki, kształt, wielkość oraz kolory zębów. Licówki są często wykorzystywane do maskowania diastemy.

  Nakłady

  To uzupełnienia protetyczne charakteryzujące się znacznie wyższą trwałością i estetyką niż zwykłe wypełnienia. Nakłady wykorzystuje się w przypadku dużych ubytków próchnicowych, gdy ściany zęba są tak cienkie, że istnieje ryzyko ich skruszenia.

  Wszystkie wymienione powyżej protezy stałe wykonujemy w Orzeł Dental Care.

  Protezy ruchome

  Protezy ruchome bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacji rozległych braków zębowych i całkowitego bezzębia. Zazwyczaj są one samodzielnie wkładane i wyjmowane z jamy ustnej, co umożliwia zachowanie odpowiedniej higieny tak jamy ustnej, jak i protezy.

  W Orzeł Dental Care wykonujemy:

  • protezy akrylowe – są to protezy całkowite składające się z bazy akrylowej, która uzupełnia utraconą tkankę kostną oraz zębów akrylowych, które zastępują utracone zęby własne
  • protezy akronowe elastyczne – są to protezy całkowite, które dzięki wysokiej elastyczności doskonale dopasowują się do śluzówki jamy ustnej, dzięki czemu nie powoduje otarć ani podrażnień.

  Protezy zębowe w Orzeł Dental Care

  Oferujemy kompleksowe leczenie protetyczne. Pracujemy z wykorzystaniem protez stałych i ruchomych, co pozwala nam odpowiadać na zróżnicowane potrzeby pacjentów, którzy doświadczyli utraty zębów spowodowanej wiekiem, przebytymi chorobami, leczeniem oraz urazami.
  Korzystamy z nowoczesnych narzędzi diagnostycznych i metod leczenia. Naszym celem jest odbudowa prawidłowych warunków narządu żucia i pięknego uśmiechu, a co za tym idzie zapewnienie zdrowia i dobrego samopoczucia osobom, które nam zaufały.
  Scroll to Top