Chirurgia stomatologiczna - Radom

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych jest usunięcie zęba

Usunięcie zęba w gabinetach stomatologicznych traktuje się jako ostateczne rozwiązanie problemów. Czasami również wykonuje się ją w celu przygotowania do leczenia ortodontycznego. Najczęściej usuwamy ósemki, żeby uniknąć problemów ze zgryzem. Czy ekstrakcja boli? Jeśli zastosujemy odpowiednie metody i sprzęt, zabieg może być w pełni komfortowy.

Zobacz co mówią o nas pacjenci

Bardzo życzliwy personel, lekarze to prawdziwi profesjonaliści, godni polecenia. Zabiegi wykonywane są precyzyjnie i bezboleśnie. Razem z żoną czujemy się świetnie zaopiekowani. Sprzęt na najwyższym poziomie. Panie pracujące na recepcji zawsze przemiłe i uśmiechnięte, aż chce się tam wracać.

5/5

Paweł k.

Opinia z Google'a

Gabinet Orzeł Dental Care znam od dwóch lat. Bardzo dziękuję za szereg profesjonalnych zabiegów opieki dentystycznej i kompleksową opiekę stomatologiczną moich dzieci. Wszystkie zabiegi były precyzyjnie i bezboleśnie wykonane dzieci uwielbiają przychodzić do tego gabinetu. Dziękuję za fachową pomoc pełną rzetelną informację o leczeniu i kosztach. Z gabinetu zawsze wychodzimy uśmiechnięci.

5/5

Dagmara S.

Opinia z Facebook'a

Dokładnie wytłumaczony plan leczenia przez panią doktor oraz bardzo miła pani w recepcji 🙂 Uśmiech to podstawa a tam można go spotkać na każdym kroku 🙂 Widać, że pacjent jest tutaj ważny i można czuć się naprawdę komfortowo. Polecam 🙂

5/5

Ania w.

Opinia z Google'a

Kiedy usunięcie zęba jest konieczne?

Ekstrakcję zęba wykonujemy, gdy wpływa on negatywnie na ułożenie pozostałych zębów. Dotyczy to szczególnie zębów mądrości, czyli ósemek. Ich obecność często powoduje krzywienie się naszego uzębienia.

Możliwą przyczyną ekstrakcji może być duża infekcja czy stan zapalny. Mówimy tutaj o sytuacjach, w których inne metody leczenia, takie jak wykonanie wypełnienia czy leczenie kanałowe są nieskuteczne.

Czasami ekstrakcja wykonywana jest na podstawie skierowania pacjenta od ortodonty. Traktujemy ją wtedy jako przygotowanie do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego. Pozbycie się takiego zęba otwiera drogę do uzyskania pięknego uśmiechu.

Wskazaniem do usunięcia zęba jest również sytuacja, gdy dalsze leczenie jest nieopłacalne dla pacjenta. Lekarz po wykonaniu pełnej diagnostyki i zaproponowaniu możliwych sposobów leczenia ostateczną decyzję pozostawia Tobie. 

Usunięcie zęba - dlaczego wybrać Orzeł Dental Care?

komfort zabiegu

Dopasowujemy proces leczenia do Ciebie. Dbamy o to by leczenie było w pełni komfortowe nawet dla wrażliwych pacjentów.

Znieczulenie komputerowe

Polega ono na bezpiecznym i w pełni komfortowym podawaniu płynu znieczulającego podczas zabiegu.

WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

Wszelkie niezbędne badania diagnostyczne wykonujemy u nas na miejscu. Nie musisz nigdzie więcej jeździć.

leczenie Bez stresu

W trakcie zabiegu można posłuchać swojej ulubionej muzyki bądź skorzystać z piłki antystresowej.

najwyższy standard leczenia

Znieczulenie komputerowe.

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod podawania znieczulenia przed zabiegiem stomatologicznym. Dzięki niej moment podania preparatu jest niemalże nieodczuwalny.

W trakcie zabiegu lekarz nie podaje znieczulenia za pomocą tradycyjnej strzykawki. Używa do tego specjalnego aplikatora, który sterowany jest przez komputer. Pozwala to na podanie pacjentowi optymalnej ilości płynu pod niewielkim ciśnieniem. W ten sposób eliminujemy nieprzyjemne uczucie rozpierania podczas podania znieczulenia.

Ten rodzaj znieczulenia jest idealny dla osób, które mają nieprzyjemne wspomnienia związane z tradycyjną strzykawką. Są świetnym rozwiązaniem dla dzieci i osób wrażliwych.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

Czy usuwanie zęba boli?

Lekarz wykonuje zabieg ekstrakcji po podaniu znieczulenia miejscowego. W przypadku wrażliwych pacjentów stosujemy znieczulenie komputerowe. Jest ono w pełni komfortowe i eliminuje wszelkie nieprzyjemne odczucia związane z podaniem środka znieczulającego. 

Podczas zabiegu można mieć odczucie rozpierania, co dla niektórych może być niekomfortowe.  Sam zabieg nie jest bolesny. Ból może wystąpić po usunięciu zęba, kiedy przestanie działać znieczulenie. Rozwiązaniem w takim przypadku jest zażycie środków przeciwbólowych.

Jeśli jesteś osobą wrażliwą warto uprzedzić o tym stomatologa przed zabiegiem. Dobierze on wtedy odpowiednie metody leczenia. Lekarz zadba również o Twój komfort po zabiegu przepisując odpowiednie dla Ciebie środki przeciwbólowe.

Czym okładać bolące miejsce po ekstrakcji zęba?

Zadbanie o odpowiednią kurację po zabiegu usunięcia zęba, to bardzo ważny element leczenia. Doskonałym rozwiązaniem są zimne okłady na bolące miejsce. Okłady w formie żelowych kompresów można kupić w każdej aptece. Można je także przygotować samemu. W tym celu zwilżamy ręcznik zimną wodą lub wkładamy go na kilka minut do zamrażarki, a następnie przykładamy do policzka. Chłodne okłady nie tylko zmniejszą obrzęk, ale również przyniosą ulgę w bólu. 

Czym płukać jamę ustną po usunięciu zęba?

Idealnie sprawdzą się w tym przypadku specjalne płyny do płukania jamy ustnej, takie jak Eludril. Działa on przeciwzapalnie, łagodząco i dodatkowo przyspiesza gojenie się dziąseł. Eludrilu używamy dwa razy dziennie po myciu zębów. 15 ml płynu rozpuszczamy w odpowiedniej proporcji z wodą, nabieramy do ust, płuczemy przez kilkadziesiąt sekund, a następnie wypluwamy.

Po jakim czasie od ekstrakcji można jeść i pić?

2 godziny to absolutne minimum odstępu jaki musimy zachować między zabiegiem a jedzeniem czy piciem. Jest to czas niezbędny na regenerację dziąsła po wyrwaniu zęba. W ciągu 24 godzin od zabiegu najlepiej unikać gorących pokarmów i napojów. Swoją dietę warto oprzeć o zupy kremy, jogurty, lody czy koktajle.

 

Czy można palić papierosy po zabiegu?

Palenie po zabiegu ekstrakcji zęba może powodować nieprzyjemne powikłania takie jak np. suchy zębodół. Jest to silny i długotrwały ból wynikający z zaburzeń powstawania skrzepu w miejscu rany. Dlatego palenie tytoni należy odstawić do czasu zagojenia się dziąsła, a przynajmniej na 3 dni po wykonaniu zabiegu.

Ile kosztuje usunięcie zęba?

Cena ekstrakcji zęba zależy od przypadku. Różnica wynika ze stopnia skomplikowania zabiegu. Koszt standardowej ekstrakcji zęba zaczyna się od 200 zł. Natomiast  przy ekstrakcji skomplikowanej ceny zaczynają się od 400 zł. 

 

Chcesz umówić się na wizytę?

A może potrzebujesz więcej informacji?

Telefon
505 731 005
Adres
Sienkiewicza 8, Radom
Email 
kontakt@orzelstomatologia.pl
Scroll to Top