Chirurgia - usuwanie zębów

Orzeł Dental Care » Usługi » Chirurgia

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych jest usunięcie zęba

Usunięcie zęba w gabinetach stomatologicznych traktuje się jako ostateczne rozwiązanie problemów. Czasami również wykonuje się ją w celu przygotowania do leczenia ortodontycznego. Najczęściej usuwamy ósemki, żeby uniknąć problemów ze zgryzem. Czy ekstrakcja boli? Jeśli zastosujemy odpowiednie metody i sprzęt, zabieg może być w pełni komfortowy.

Umów się na wizytę

pon. – czw.: 8:00 – 19:00
pt. : 8:00 – 17:00

  Kiedy usunięcie zęba jest konieczne?

  Ekstrakcję zęba wykonujemy, gdy wpływa on negatywnie na ułożenie pozostałych zębów. Dotyczy to szczególnie zębów mądrości, czyli ósemek. Ich obecność często powoduje krzywienie się naszego uzębienia.

  Możliwą przyczyną ekstrakcji może być duża infekcja czy stan zapalny. Mówimy tutaj o sytuacjach, w których inne metody leczenia, takie jak wykonanie wypełnienia czy leczenie kanałowe są nieskuteczne.

  Czasami ekstrakcja wykonywana jest na podstawie skierowania pacjenta od ortodonty. Traktujemy ją wtedy jako przygotowanie do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego. Pozbycie się takiego zęba otwiera drogę do uzyskania pięknego uśmiechu.

  Wskazaniem do usunięcia zęba jest również sytuacja, gdy dalsze leczenie jest nieopłacalne dla pacjenta. Lekarz po wykonaniu pełnej diagnostyki i zaproponowaniu możliwych sposobów leczenia ostateczną decyzję pozostawia Tobie. 

  Usunięcie zęba - dlaczego wybrać Orzeł Dental Care?

  komfort zabiegu

  Dopasowujemy proces leczenia do Ciebie. Dbamy o to by leczenie było w pełni komfortowe nawet dla wrażliwych pacjentów.

  Znieczulenie komputerowe

  Polega ono na bezpiecznym i w pełni komfortowym podawaniu płynu znieczulającego podczas zabiegu.

  WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

  Wszelkie niezbędne badania diagnostyczne wykonujemy u nas na miejscu. Nie musisz nigdzie więcej jeździć.

  leczenie Bez stresu

  W trakcie zabiegu można posłuchać swojej ulubionej muzyki bądź skorzystać z piłki antystresowej.

  Najwyższy standard leczenia​

  Znieczulenie komputerowe

  Jest to jedna z najnowocześniejszych metod podawania znieczulenia przed zabiegiem stomatologicznym. Dzięki niej moment podania preparatu jest niemalże nieodczuwalny.

  W trakcie zabiegu lekarz nie podaje znieczulenia za pomocą tradycyjnej strzykawki. Używa do tego specjalnego aplikatora, który sterowany jest przez komputer. Pozwala to na podanie pacjentowi optymalnej ilości płynu pod niewielkim ciśnieniem. W ten sposób eliminujemy nieprzyjemne uczucie rozpierania podczas podania znieczulenia.

  Ten rodzaj znieczulenia jest idealny dla osób, które mają nieprzyjemne wspomnienia związane z tradycyjną strzykawką. Są świetnym rozwiązaniem dla dzieci i osób wrażliwych.

  Sprawdź najczęściej zadawane pytania

  Lekarz wykonuje zabieg ekstrakcji po podaniu znieczulenia miejscowego. W przypadku wrażliwych pacjentów stosujemy znieczulenie komputerowe. Jest ono w pełni komfortowe i eliminuje wszelkie nieprzyjemne odczucia związane z podaniem środka znieczulającego.Podczas zabiegu można mieć odczucie rozpierania, co dla niektórych może być niekomfortowe. Sam zabieg nie jest bolesny. Ból może wystąpić po usunięciu zęba, kiedy przestanie działać znieczulenie. Rozwiązaniem w takim przypadku jest zażycie środków przeciwbólowych.Jeśli jesteś osobą wrażliwą warto uprzedzić o tym stomatologa przed zabiegiem. Dobierze on wtedy odpowiednie metody leczenia. Lekarz zadba również o Twój komfort po zabiegu przepisując odpowiednie dla Ciebie środki przeciwbólowe.

  Zadbanie o odpowiednią kurację po zabiegu usunięcia zęba, to bardzo ważny element leczenia. Doskonałym rozwiązaniem są zimne okłady na bolące miejsce. Okłady w formie żelowych kompresów można kupić w każdej aptece. Można je także przygotować samemu. W tym celu zwilżamy ręcznik zimną wodą lub wkładamy go na kilka minut do zamrażarki, a następnie przykładamy do policzka. Chłodne okłady nie tylko zmniejszą obrzęk, ale również przyniosą ulgę w bólu. 

  Idealnie sprawdzą się w tym przypadku specjalne płyny do płukania jamy ustnej, takie jak Eludril. Działa on przeciwzapalnie, łagodząco i dodatkowo przyspiesza gojenie się dziąseł. Eludrilu używamy dwa razy dziennie po myciu zębów. 15 ml płynu rozpuszczamy w odpowiedniej proporcji z wodą, nabieramy do ust, płuczemy przez kilkadziesiąt sekund, a następnie wypluwamy.

  2 godziny to absolutne minimum odstępu jaki musimy zachować między zabiegiem a jedzeniem czy piciem. Jest to czas niezbędny na regenerację dziąsła po wyrwaniu zęba. W ciągu 24 godzin od zabiegu najlepiej unikać gorących pokarmów i napojów. Swoją dietę warto oprzeć o zupy kremy, jogurty, lody czy koktajle.

  Palenie po zabiegu ekstrakcji zęba może powodować nieprzyjemne powikłania takie jak np. suchy zębodół. Jest to silny i długotrwały ból wynikający z zaburzeń powstawania skrzepu w miejscu rany. Dlatego palenie tytoni należy odstawić do czasu zagojenia się dziąsła, a przynajmniej na 3 dni po wykonaniu zabiegu.

  Cena ekstrakcji zęba zależy od przypadku. Różnica wynika ze stopnia skomplikowania zabiegu. Koszt standardowej ekstrakcji zęba zaczyna się od 200 zł. Natomiast  przy ekstrakcji skomplikowanej ceny zaczynają się od 400 zł. 

  Zobacz co mówią o nas pacjenci
  Scroll to Top