2020-08-26 20.39.29-min

Dentysta od zadań specjalnych! Kiedy jest potrzebne leczenie pod mikroskopem?

Mikroskop endodontyczny staje się złotym standardem leczenia pod mikroskopem w gabinetach stomatologicznych. To nowoczesne rozwiązanie, które rewolucjonizuje dotychczasowe leczenie, zdecydowanie poszerzając możliwości terapeutyczne.

Pozwala pomyślnie leczyć zęby, które bez mikroskopu kwalifikowałyby się jedynie do usunięcia.

Leczenie endodontyczne jest leczeniem warunkowym. Ze względu na skomplikowaną anatomię kanałów korzeniowych stanowi wyzwanie dla lekarza, niezależnie od jego doświadczenia i narzędzi, którymi dysponuje. Celem takiego leczenia jest całkowite oczyszczenie kanałów przy użyciu specjalnych narzędzi a następnie wypełnienie specjalnym materiałem. Może się powieść tylko w przypadku, kiedy lekarz odnajdzie wszystkie kanały, dokładnie je oczyści a następnie szczelnie wypełni. To bardzo precyzyjne zabiegi, które ciężko przeprowadzić patrząc gołym okiem, bez powiększenia.

Leczenie pod mikroskopem pozwala na doskonałe oświetlenie i przybliżenie pola zabiegowego w zakresie 3-30 razy. Takie powiększenie jest niezbędne do wykonywania precyzyjnych zabiegów.

Praca pod mikroskopem zdecydowanie ułatwia:

  • Poszukiwanie ujść kanałów korzeniowych.
  • Dokładne oczyszczenie kanałów, zmniejszając tym samym ryzyko niepowodzenia trudnego leczenia endodontycznego.
  • Ponowienie leczenia endodontycznego, w przypadku kiedy doszło do powikłań – na przykład złamania narzędzia w kanale.
  • Wykrywanie i zabezpieczanie perforacji.
  • Wykrywanie pęknięć w dnie korony zęba.

Mikroskop jest niezbędnym narzędziem w zabiegach mikrochirurgii endodontycznej: pozwala na przeprowadzenie atraumatycznej resekcji wierzchołka korzenia zęba, zdecydowanie zwiększając komfort pacjenta podczas skomplikowanego leczenia.

 

RTG zęba w Radomiu lub leczenie pod mikroskopem - Dentysta w Orzeł Stomatologia

Czy leczenie pod mikroskopem boli?

Nie, współczesna stomatologia nie powinna kojarzyć się z bólem. Leczenie endodontyczne pod mikroskopem wykonuje się w znieczuleniu, co pozwala na w pełni bezbolesne, bezpieczne i komfortowe przeprowadzenie zabiegu

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie endodontyczne?

Celem leczenia endodontycznego jest jak najdłuższe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej pacjenta. Mimo dynamicznego rozwoju stomatologii nie istnieje jeszcze uzupełnienie protetyczne tak dobre, jak nasze naturalne zęby. Prawidłowe leczenie endodontyczne pozwala na zachowanie i odpowiednie funkcjonowanie takiego zęba przez długie lata. Choć leczenie pod mikroskopem może wydawać się kosztowne, w porównaniu z kosztami uzupełnienia braku zębowego (implant, most), zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest leczenie takiego zęba przez specjalistę.

Scroll to Top