Aparat ortodontyczny w dobrej cenie - Orzeł Ortodonta Radom

Dlaczego system ortodontyczny Invisalign?

Invisalign to system ortodontyczny złożony z zestawu przezroczystych nakładek, tworzonych indywidualnie dla każdego pacjenta. Zaprojektowane nakładki pozwalają na zaplanowane i przewidywalne przemieszczanie zębów.

Jakie są największe zalety systemu Invisalign?

 • Estetyka. Takiego aparatu prawdopodobnie nikt nie zauważy.
 • Wygoda. Nakładki wykonane są z gładkiego, elastycznego materiału. W tym leczeniu nie pojawiają się metalowe zamki ani druty, które mogłyby urażać błonę śluzową policzka.
 • Przewidywalność. Każda kolejna nakładka jest w stanie przesunąć ząb na dokładnie wyznaczoną wcześniej pozycję, i ani milimetra dalej. Tak precyzyjne ruchy mogą pozwolić na skrócenie czasu leczenia.
 • Bezawaryjność. Podczas leczenia aparatem stałym metalowym zdarza się odklejenie zamka bądź wypadnięcie drutu. Takie problemy pojawiają się przy jedzeniu twardych i ciągnących produktów. W przypadku aparatu Invisalign takiego problemu nie ma, możemy pozwolić sobie na jedzenie tego, co chcemy.
 • Wizualizacja finalnego efektu leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia widzimy wizualizację kolejnych przesunięć zębów, od samego początku aż do ostatniej nakładki. Z doświadczenia wiemy, że ten punkt jest szczególnie ważny dla pacjentów marzących o metamorfozie swojego uśmiechu.
 • Higiena. Nakładki pozwalają na łatwe oczyszczanie zębów i przestrzeni międzyzębowych, w których tak chętnie rozwija się próchnica. Możliwość zdejmowania aparatu pozwala dbać o zęby dokładnie tak samo, jak przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Stały aparat metalowy lub ceramiczny stanowi poważne utrudnienie utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej, co może grozić gromadzeniem się złożonej z bakterii płytki nazębnej co prowadzi do choroby próchnicowej. W skrajnych przypadkach, kiedy pacjent nie może utrzymać optymalnej higieny, lekarz decyduje o zdjęciu aparatu przed zakończeniem leczenia.

Koszt leczenia takim aparatem początkowo może wydawać się wysoki, jednak po zsumowaniu kosztów aparatu tradycyjnego, wszystkich wizyt oraz niezbędnej retencji po zdjęciu aparatu finanse stają się porównywalne. Lekarz określa faktyczny koszt podczas planowania leczenia, dzięki czemu pacjent przed jego rozpoczęciem zna całkowitą kwotę leczenia, bez obawy o wystąpienie ukrytych, dodatkowych kosztów.

Czy system Invisalign sprawdzi się w przypadku Twojej wady?

Obecnie leczenie nakładkowym aparatem Invisalign jest tak rozwinięte, że pozwala na wyleczenie niemalże każdej wady zgryzu, od tych prostych, po złożone.
Oczywiście, istnieje wiele metod prostowania zębów, żadna jednak nie zapewnia takiego poziomu komfortu, jaką oferuje system Invisalign.

system ortodontyczny invisalign - ortodonta radom

Wskazówki od Ortodonty

System ortodontyczny Invisalign to przezroczysty aparat ortodontyczny prostujący zęby. Na podstawie cyfrowego skanu pacjent dostaje zestaw specjalnie dostosowanych nakładek. Wykonuje się je z przezroczystego tworzywa, dzięki czemu efekt estetyczny satysfakcjonuje wszystkich pacjentów. Można je zdejmować do jedzenia i picia, przez co zdecydowanie ułatwia utrzymanie idealnej higieny – jeden z największych problemów podczas noszenia aparatów stałych.

System ortodontyczny Invisalign – zalecenia dla pacjentów:

Zakładanie:

 • Lekarz zaleca okresy odstępów między kolejnymi nakładkami czego należy przestrzegać. Nigdy nie powinno to być mniej niż 7 dni.
 • Jednak jeśli z jakiegoś powodu okaże się, że pacjent nie może wymienić nakładek na nowe, należy przez cały czas nosić poprzednie.
 • Nakładki należy użytkować zgodnie z kolejnymi numerami. Przy zmianie nakładek trzeba dokładnie się upewnić, że sięgamy po odpowiednią z serii.
 • Przed włożeniem nakładki umyć dłonie i przepłukać nakładkę wodą.
 • Przy stosowaniu pierwszych nakładek należy zarezerwować spokojny czas na odnalezienie toru wprowadzania, później będzie to już automatyczna czynność.
 • Nakładki wkładamy palcami, bez dociskania zębami przeciwstawnymi.
 • Nakładki należy tyle godzin w ciągu dnia, ile jest to możliwe. Minimum 22 godziny dziennie, zdejmując aparat jedynie do jedzenia, picia i mycia zębów.

Ważna rada: Należy zawsze zachować sobie jedną nakładkę “do tyłu”. Jeśli okaże się, że nowe nakładki zostaną uszkodzone, zginą, lub nie będzie można ich prawidłowo założyć, wracamy do poprzednich.

Ortodonta Radom - Zapraszamy do gabinetu Orzeł Stomatologia

Higiena:

 • Zdejmujemy nakładki do posiłków i picia, każdorazowo odkładając je do specjalnego, dołączonego opakowania.
 • W nakładkach można pić wodę. Do picia słodkich, słodzonych napojów należy je zdjąć.
 • Nakładki myjemy miękką szczoteczką i niewielką ilością pasty. Nie powinna być to pasta wybielająca, może ona zawierać substancje ścierne i przyczynić się do zniszczenia nakładki.
 • W zestawie znajdują się specjalne tabletki “Cleaning Crystals”, do stosowania w przypadku przebarwienia nakładki.

Czego unikać?

 • W nakładkach nie wolno palić papierosów, mogą one przebarwić materiał z którego zostały wykonane.
 • Nie można samodzielnie korygować nakładek. Jeśli z jakiegoś powodu nie pasują, nie można ich założyć, należy skontaktować się ze swoim lekarzem ortodontą.

Dodatkowo – pacjenci powinni pojawiać się na planowanych wizytach i stosować do zaleceń lekarza. W plan leczenia Invisalign mogą być wpisane dodatkowe procedury wymagające obecności w gabinecie. Kontrola lekarza ortodonty jest niezbędna do prawidłowego przebiegu leczenia.

Scroll to Top