2020-08-26 20.46.33-min

Dlaczego warto leczyć zęby u ortodonty za pomocą aparatu Invisalign?

Piękne i proste zęby to marzenie bardzo wielu ludzi. Modelki, aktorzy, sportowcy, piosenkarki i inne osoby występujące w mediach często szeroko uśmiechają się do kamery i robi to doskonałe wrażenie. Pewność siebie u tych ludzi podczas uśmiechu wynika między innymi ze świadomości, jak piękne mają zęby. Nie każdy jednak może poszczycić się tak pięknym uśmiechem. Dla osób czujących dyskomfort spowodowany krzywymi zębami przeznaczone są aparaty ortodontyczne. Innowacyjna i zarazem sprawdzona metoda prostowania zębów – aparat Invisalign – to optymalne rozwiązanie dla ceniących komfort i szybkie efekty pacjentów ortodonty. Gabinet Orzeł Dental CareRadomiu to miejsce, w którym ortodonci najpierw oceniają, czy dany pacjent może skorzystać z tej formy leczenia. Następnie z ogromną dokładnością dopasowują najskuteczniejsze rozwiązanie.

Na czym polega metoda Invisalign w gabinecie Orzeł Dental Care?

Prostowanie zębów metodą Invisalign rozpoczyna się od wizyty, podczas której ortodonta stwierdza, czy dany przypadek kwalifikuje się do leczenia przezroczystymi wkładkami na zęby. Następnie po przeprowadzeniu niezbędnych zdjęć RTG oraz wykonania tak zwanych pierwszych wycisków zostaje złożone zamówienie na stworzenie nakładek na wymiar. Nakładki na zęby są przymierzane w gabinecie ortodonty po stosunkowo krótkim czasie, gdyż czas realizacji zamówienia jest domeną działalności. Pacjent jest instruowany w zakresie korzystania z nakładek Invisalign, więc doskonale orientuje się, w jaki sposób z nich korzystać, aby nie uszkodzić przezroczystego aparatu. Dla przykładu podczas picia ciepłych lub gorących napojów powinno się ściągać aparat. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o posiłki. Pacjenci gabinetu Orzeł Dental Care po uzyskaniu niezbędnych informacji otrzymują aparat Invisalign i mogą zacząć prostowanie zębów wkładkami, które regularnie zmieniają na kolejne.

 

bezstresowy dentysta w Radomiu - Przyjazny gabinet stomatologiczny

Tym sposobem każda kolejna nakładka stanowi kontynuację. Cały proces leczenia ortodontycznego jest dokładnie zaplanowany. Co jakiś czas odbywają się oczywiście wizyty kontrolne, podczas których ortodonta weryfikuje proces korekcji uzębienia. Zwykle wizyty kontrolne w gabinecie odbywają się co 10-15 tygodni. W sytuacjach nietypowych, na przykład przy pojedynczych zębach wymagających dużej rotacji, możliwe jest wspomaganie metody Invisalign za pomocą „guziczków” i specjalnych gumek podobnych do recepturek, które wspierają rotowanie zęba. Formy leczenia wspierające technologię Invisalign zależą od indywidualnego przypadku, a gabinet stomatologiczny w Radomiu dysponuje bardzo dużymi i nowoczesnymi możliwościami.

Prostowanie za pomocą Invisalign charakteryzuje się również tym, że cały proces przebiega szybciej niż przy aparacie stałym. Pod koniec leczenia pacjenci otrzymują również aparat retencyjny, który zakładany jest dla podtrzymania efektu. Zęby w swojej naturze mają skłonność do powracania na poprzednie miejsce. Aparat retencyjny zapobiega temu zjawisku i nie wymaga tak częstego noszenia, jak podczas właściwej korekcji metodą Invisalign. Zakładanie co jakiś czas aparatu retencyjnego jest jednak wskazane.

Dlaczego korekcja zębów za pomocą Invisalign jest tak ceniona w gabinecie Orzeł Dental Care?

W gabinecie Orzeł Dental Care coraz większa liczba pacjentów decyduje się na zastosowanie innowacyjnej technologii Invisalign. Dzieje się tak między innymi dlatego, że leczenie zębów przezroczystymi wkładkami jest szybsze i pozwala według wielu osób na większy komfort. Aparat w formie nakładek można w każdej chwili ściągnąć z zębów. Nie jest to możliwe przy aparacie stałym. Nie ma zatem przy jedzeniu najmniejszego problemu z resztkami pokarmu. Ta możliwość sprawia, że pacjenci czują się całkowicie swobodnie.

Ortodonta już na samym początku leczenia może zagwarantować pacjentowi krótszy czas korekcji uzębienia niż w przypadku aparatu stałego. Ilość etapów jest ustalona z góry, a pacjent otrzymuje pełną informację na temat kosztów leczenia z podziałem na etapy. W gabinecie wykonywane są regularne skany podczas wizyt kontrolnych w celu zamówienia kolejnych nakładek. Ortodonta podczas wykorzystywania metody Invisalign ma do dyspozycji najwyższej jakości materiały. Dzięki temu ani on, ani pacjent nie muszą obawiać się o uszkodzenie aparatu. Precyzyjna do setnej części milimetra korekcja zębów w technologii Invisalign sprawia, że zdecydowaną domeną tej formy leczenia jest dbałość o detale. Pacjenci szybko cieszą się z niesamowitych rezultatów korekcji uzębienia.

 

Ortodonta Radom - Czyli Gabinet stomatologiczny Orzeł Dental Care

Dlaczego warto stosować aparaty ortodontyczne?

Zdrowe i proste zęby to marzenie wielu ludzi. Dlaczego tak się dzieje? Zęby i zdrowy uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Twarz jest widoczna na pierwszym planie podczas kontaktu z drugim człowiekiem i nikt nie chce krępować się podczas rozmowy lub uśmiechu.

Prawidłowa dykcja

Bardzo często zdarza się tak, że logopedzi mówią swoim pacjentom o pewnych ograniczeniach. Istnieją wady wymowy nawykowe oraz fizyczne. To właśnie ta druga odmiana wad wymowy może prowadzić pacjentów wprost do gabinetu ortodonty. W języku polskim głoski takie jak na przykład „S” „SZ” lub „RZ” i „CZ” wymagają podczas artykulacji nie tylko właściwego ustawienia narządu mowy, ale także optymalnego uzębienia. Jeżeli pojawiają się na przykład szpary pomiędzy zębami, przedostaje się pomiędzy nimi powietrze. Bardzo mocno wpływa to na brzmienie głosek szumiących i syczących. Logopeda może pomóc poprawić poziom dykcji i emisji głosu, jednak dla uzyskania idealnego poziomu wymowy konieczne jest optymalne uzębienie.

Względy zdrowotne

Zęby, które na przykład na siebie nachodzą, działają destrukcyjnie na pozostałe. Poza tym krzywe uzębienie bardzo często utrudnia właściwe szczotkowanie. Ze względów zdrowotnych warto zadbać o to, aby uzębienie było proste. Gabinet dentystyczny Radomiu to doskonałe miejsce na to, aby poprawić stan zdrowia jamy ustnej. Istnieje szereg naukowych publikacji, z których jasno wynika, że od stanu uzębienia uzależnione jest zdrowie narządów wewnętrznych. Holistyczne spojrzenie na człowieka staje się coraz bardziej powszechne w medycynie.

Piękny wygląd

Piękny wygląd zębów może imponować. Zdrowy uśmiech to zawsze powód do radości. Osoby, które dokonały korekcji zębów metodą Invisalign, doskonale wychodzą na zdjęciach. Nie muszą martwić się o to, że jakiekolwiek niedoskonałości zostaną uwidocznione na fotografiach, gdyż niedoskonałości po prostu nie istnieją. Niezwykle precyzyjna metoda korekcji zębów sprawia, że zęby stają się świetną wizytówką.

Na czym w skrócie polega przewaga nakładek Invisalign nad aparatem stałym?

Przewaga nakładek w technologii Invisalign oznacza przede wszystkim łatwość wyjmowania aparatu przed jedzeniem, piciem i nitkowaniem zębów. Dodatkowo zapewnia brak jakichkolwiek nieprzewidzianych wizyt spowodowanych odklejeniem. Aparat Invisalign jest niemal niewidoczny, a także bardzo dokładnie dopasowany do linii dziąseł. Opisane dopasowanie zapewnia ogromny komfort oraz wygodę podczas korekcji zębów. Aparat stały nie charakteryzuje się wymienionymi cechami, chociaż również jest skuteczną i sprawdzoną metodą prostowania zębów.

 

aparat ortodontyczny w Radomiu

Leczenie Invisalign w naszym gabinecie to inwestycja w siebie. Zdrowy uśmiech i proste zęby to powód do radości i dumy dla wielu byłych oraz obecnych pacjentów gabinetu w Radomiu. Dzięki wykorzystaniu najbardziej nowoczesnego sprzętu oraz innowacyjnej technologii ortodonci mają możliwość komfortowej pracy i planowania leczenia. Szybko dostrzegają to pacjenci, którzy po krótkim czasie cieszą się ze zmian w ustawieniu zębów. Aparaty retencyjne utrwalają natomiast spektakularne efekty, które udało się uzyskać za pomocą korekcji zębów i wpływa to pozytywnie na zadowolenie z życia pacjentów. Zęby proste są oznaką dbałości o siebie. Gabinet Orzeł Dental Care to stomatologia i ortodoncja wykorzystująca najlepsze i najnowocześniejsze technologie, a Invisalign to krok do przodu, jeżeli chodzi o nowoczesność. Sprawdzona w wielu krajach technologia zadomowiła się również w Polsce, a liczba zadowolonych z niej pacjentów stale rośnie.

Scroll to Top