dentysta Radom - kompleksowe leczenie zębów

Leczenie z Invisalign

Invisalign jest najnowocześniejszym sposobem leczenia wad zgryzu. To aparat ortodontyczny dla wymagających osób w postaci bezbarwnych nakładek na zęby. Czym różni się Invisalign od klasycznych aparatów ortodontycznych?

 

Komfort, precyzja i estetyka

Różnica w leczeniu systemem Invisalign widoczna jest dla pacjenta już na etapie diagnostyki. Dzięki wykorzystaniu skanera wewnątrzustnego nie trzeba robić klasycznych i bardzo nieprzyjemnych wycisków. Stomatolog planuje leczenie określając datę jego zakończenia. Pacjent otrzymuje indywidualne, bezbarwne nakładki, które są niewidoczne po nałożeniu na zęby. Całość leczenie przebiega bezboleśnie a ilość wizyt kontrolnych jest mniejsza niż w przypadku klasycznego aparatu.

Wiedza ortodonty łączy ogromną bazę danych z wyników leczenia tym systemem na całym świecie. Pozwala to zaplanować dokładnie proces leczenia a także efekt osiągnięty po jego zakończeniu.

 

Invisalign w Orzeł Dental Care w Radomiu

Od sierpnia 2020 leczenie ortodontyczne systemem Invisalign dostępne jest w Radomiu w gabinecie stomatologicznym Orzeł Dental Care, znajdującym się przy ul. Sienkiewicza 8. Pacjentów przyjmuje doświadczony stomatolog i współwłaściciel – Piotr Orzeł.

 

Zalety stosowania systemu Invisalign

Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem systemu Invisalign niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród najważniejszych wymienianych przez pacjentów znajdują się:

  1. Komfortowe nakładki – nakładki są idealnie dopasowanego do aktualnego stanu zgryzu pacjenta. Pacjent po prostu samodzielnie nakłada je na zęby.
  2. Łatwe zachowanie higieny – ze względu na to, że nakładki są zdejmowalne, łatwo zadbać o czystość jamy ustnej i samych nakładek. Nie trzeba stosować np. specjalistycznych szczoteczek do czyszczenia zamków. Pacjent nie musi co chwilę sprawdzać w lusterku, czy nie ma jedzenia między elementami aparatu, co może być krępujące.
  3. Brak konieczności zmiany diety – podczas użytkowania zwykłego aparatu początkowo trzeba zmienić dietę. W przypadku Invisalign nie ma takiej potrzeby.
  4. Dyskretne nakładki – nakładki są przezroczyste, dzięki czemu możesz je nosić na co dzień i nie są widoczne.

 

Etapy leczenia w Orzeł Dental Care

Proces leczenia Invisalign w Orzeł Dental Care w Radomiu przebiega w etapach:

  1. Diagnostyka – leczenie rozpoczynamy od dokładniej diagnostyki. Wymagane jest m. in. zrobienie zdjęć RTG, które w Orzeł Dental Care Radom można wykonać na miejscu w gabinecie.
  2. Planowanie – lekarz dzięki skanerowi wewnątrzustnemu w programie komputerowym tworzy model uzębienia oraz planuje proces leczenia. Pacjent na ekranie komputera może zobaczyć cały proces i planowane efekty.
  3. Leczenie – to nic innego jak noszenie nakładek. Nakładki powinny być noszone ok. 22h na dobę i zdejmowane jedynie na czas higieny czy posiłku. Nakładki wymienia się co 2 tygodnie.
  4. Kontrolowanie – wizyty na których oceniamy aktualny etap leczenia. W przypadku Invisalign wystarczy, że kontrole będą odbywały się co ok. 6-8 tygodni.

 

Dla kogo Invisalign?

Invisalign, ze względu na indywidualne planowanie leczenia jest rozwiązaniem dla szerokiego grona pacjentów i może być stosowany w przypadku trudnych wad zgryzu oraz drobnych korekt.

Ze względu na niewidoczność nakładek jest często wybierany przez osoby, które cenią estetykę i wygląd. Polecany jest także dla osób, które mogą mieć problem z zachowaniem higieny jamy ustnej, np. dzieci. Największą grupą pacjentów są jednak osoby, dla których ważna jest wygoda i przewidywalność leczenia.

Warto podkreślić, że to zawsze stomatolog podejmuje ostateczna decyzję o sposobie leczenia.

 

Koszty leczenia

Ze względu na szereg zalet, Invisalign cieszy się sporą popularnością wśród pacjentów. Niestety, niektórzy wymieniają cenę leczenia jako wadę. Może to być spowodowane tym, że pacjent płaci na całe leczenie z góry. Trzeba zwrócić również uwagę na to, że pacjenci nie płacą za wizyty kontrolne a ewentualne zmiany w procesie leczenia są bezpłatne. Wybierając Invisalign mamy wiedzę na temat całego procesu leczenia i całkowitego kosztu leczenia, czego niestety nie możemy powiedzieć o leczeniu klasycznym aparatem. Uwzględniając koszty wizyt kontrolnych koszty tych dwóch systemów są porównywalne.

 

W Orzeł Dental Care w Radomiu pacjenci mają możliwość wybrania różnych form rozliczenia. Może to być płatność z góry lub rozłożenie płatności na raty. Po więcej informacji zapraszamy na: www.orzelstomatologia.pl oraz pod numerem telefonu: 505 731 005.

Scroll to Top