Orzeł Dental Care w Radomiu - Ortodonta i chirurg szczękowy w jednym gabinecie

Ortodonta – kim jest i czym się zajmuje?

Coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na swój wygląd i jego estetykę. Zdrowy i piękny uśmiech to doskonała wizytówka, która może wiele o Tobie powiedzieć. Z powodu rosnącej popularności aparatów ortodontycznychgabinety stomatologiczne są coraz częściej odwiedzane przez wielu pacjentów. Jest to także rezultat wzmożonej świadomości o istocie, jaką są zdrowe i mocne zęby. Decydując się na leczenie ortodontyczne gwarantujesz sobie nie tylko piękny uśmiech, ale także mocny zgryz. Jak wiadomo stanowi on niebagatelnie ważną rolę w codziennym życiu.  Prawidłowy układ zębów jest bowiem niezbędny do odpowiedniego przeżuwania, gryzienia i funkcjonowania szczęki. Kim zatem jest ortodonta? Czym się zajmuje i jakie wady koryguje?

Ortodonta Radom

 

Ortodoncja – opis i charakterystyka

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, zajmująca się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo – twarzowych a także korygowaniem nieprawidłowości wynikających z ustawienia zębów. Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone u pacjentów w każdym wieku. Jednak do niedawna uważano, że możliwe jest to tylko u dzieci oraz młodzieży. Ortodoncja jest coraz częściej praktykowaną dziedziną stomatologii, którą zajmują się dentyści. Oczekiwania pacjentów stale rosną i zapotrzebowanie na ten zawód nie maleje. Dlatego też wielu stomatologów decyduje się na zrobienie specjalizacji z tego kierunku.

Orzeł Dental Care to miejsce, gdzie oferowane są najwyższej klasy praktyki stomatologiczne oraz pełen zakres usług ortodontycznych.

Protetyk w Radomiu - Orzeł Dental Care

 

Lekarz ortodonta – dentysta zajmujący się leczeniem wad zgryzu

 

Ortodonta to stomatolog, którego zadaniem jest przede wszystkim leczenie, diagnozowanie i profilaktyka wad zgryzu oraz wad szczękowo – twarzowych. Bada on także rozwój oraz wzrost zębów, szczęk, twarzy i głowy. Prawidłowo diagnozuje wady zgryzu i pomaga je skutecznie wyeliminować za pomocą różnych metod i technik ortodontycznych.

Do niedawna ortodonci zajmowali się jedynie dziećmi i młodzieżą gdyż uważano, że tylko w tym wieku leczenie jest skuteczne i przynosi rezultaty. Jednakże dynamiczny i nieustający rozwój ortodoncji spowodował, że obecnie możliwe jest korygowanie wad zgryzu i wyglądu uzębienia także u osób dorosłych.

W Orzeł Dental Care do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i szczegółowo diagnozujemy każdy przypadek. Pragniemy, aby Państwo czuli się u nas komfortowo, dlatego też jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i chętnie udzielamy na nie odpowiedzi. Leczenie ortodontyczne w naszym gabinecie dentystycznym w Radomiu umożliwia sprawne osiągnięcie właściwych proporcji dolnego i środkowego odcinka twarzy. Co więcej poprawia ustawienie zębów, a także koryguje wadę zgryzu.

Orzeł Stomatologia Radom - protetyk, ortodonta, dentysta, chirurg w jednym gabinecie

 

Aparat ortodontyczny – wynalazek VIII wieku

 

Aparaty ortodontyczne są obecnie najbardziej popularną i najskuteczniejszą metodą leczenia wad zgryzu i innych nieprawidłowości szczękowych związanych z ustawieniem zębów. Różnią się one między sobą rodzajami, technologią, ceną i czasem trwania leczenia. Można wyróżnić następujące rodzaje aparatów ortodontycznych:

 aparaty ruchome – stosowane na określony czas, można je wyjmować na czas mycia zębów czy jedzenia. Najczęściej stosowane są u dzieci i mogą być: mechaniczne, mechaniczno – czynnościowe oraz czynnościowe. Najnowocześniejszym wynalazkiem są transparentne aparaty nakładkowe, niemalże niewidoczne w jamie ustnej.

aparaty stałe – jak sama nazwa wskazuje mocowane są na stałe do zębów, gdzie pozostają tam na określony czas. Mocowanie następuje przy pomocy specjalistycznych zamków ortodontycznych, do których przymocowywane są oddziałujące na zęby łuki ortodontyczne. Aparaty stałe mogą występować w różnych wariantach i mogą być: metalowe, estetyczne – zawierające zamki kompozytowe, lub porcelanowe oraz lingwalne – mocowane na wewnętrznej części zębów, co sprawia, że są one niewidoczne.

Aparaty ortodontyczne są wynalazkiem, który towarzyszy nam już od VIII wieku, gdzie pionierem był francuski lekarz Pierre Fauchard zwany ojcem stomatologii. Od tamtego czasu wygląd i technologia aparatów ortodontycznych uległy znaczącej rewolucji i zyskały wiele nowych, ulepszonych funkcji. Obecnie lecząc wady zgryzu, nieprawidłowe ułożenie uzębienia czy inne nieprawidłowości szczękowe nie odczuwamy większego dyskomfortu zarówno na tle estetycznym jak i fizycznym. Dzisiejszy postęp technologiczny i nowoczesne rozwiązania zapewniają komfortową opiekę stomatologiczną oraz wysokie standardy estetyczne bez względu na wiek pacjenta.

Gabinet stomatologiczny radom (dentysta, ortodonta, chirurg szczękowy)

Kiedy warto udać się do ortodonty?

Na wizytę do ortodonty w Radomiu możesz wybrać się wówczas, gdy odczuwasz dyskomfort związany z nieestetycznym wyglądem Twojego uzębienia lub gdy twój zgryz i kości twarzowo – szczękowe wymagają korekty. Jest to niebagatelnie ważny czynnik, który pozwala na prawidłowe funkcjonowanie szczeki podczas codziennych czynności, takich jak między innymi gryzienie i przeżuwanie. Ortodonta koryguje przede wszystkim:

– zgryzy otwarte,

– zgryzy głębokie,

– tyłozgryzy,

– przodozgryzy,

– zgryzy krzyżowe,

– stłoczenia,

– szparowatość,

– problemy związane z brakiem uzębienia.

Ortodoncja w Polsce nazywana jest także ortopedią szczękową lub zachowawczą, gdyż leczenie ortodontyczne umożliwia nie tylko ułożenie zębów w prawidłowy sposób i korektę wad zgryzu, ale także pozwala na osiągnięcie właściwych proporcji dolnego i środkowego odcinka twarzy. Ortodoncja daje pacjentom szansę na utrzymanie zdrowych i pięknych zębów do końca życia.

Zalety płynące z leczenia ortodontycznego

Leczenie ortodontyczne nie tylko pozwala uzyskać estetyczny wygląd naszego uzębienia i twarzy. Prawidłowy zgryz i ustawienie zębów w szczęce umożliwia jej prawidłowe funkcjonowanie oraz utrzymanie odpowiedniej higieny. Ponadto chroni przed próchnicą i znacząco zmniejsza napięcie mięśni oraz stawów. Skorygowany zgryz uchronić może przed gromadzeniem się kamienia nazębnego oraz chorobami przyzębia, a szczególnie paradontozą. Może mieć także wpływ na poprawę jakości wymowy – szczególnie u dzieci.

Aparat ortodontyczny - Gabinet Stomatologiczny w Radomiu

Jak wygląda wizyta u ortodonty i jak się na nią przygotować – ortodonta Radom Orzeł Dental Care

Pierwsza wizyta u ortodonty w Radomiu jest przede wszystkim wizytą mającą na celu jak najszersze poznanie pacjenta i jego problemów. Zbierany jest wówczas specjalistyczny wywiad i gromadzone są wszelkie niezbędne informacje. Wykonywane jest także profesjonalne zdjęcie panoramiczne obrazujące kształt i układ całej szczeki oraz uzębienia – jeżeli jeszcze pacjent takiego nie posiada.

Na pierwszej konsultacji lekarz ortodonta szczegółowo bada jamę ustną pacjenta i próbuje odszukać przyczyn powodujących nieprawidłowości. Sprawdza mowę oraz ruchomość języka a także stan wszystkich zębów.

Przed leczeniem ortodontycznym, Ortodonta zaleca wyleczenie wszystkich zębów, ponieważ tylko taki stan pozwala na wdrożenie odpowiednich technik ortodontycznych i założenie aparatu na zęby.

Ile kosztuje wizyta u ortodonty?

Leczenie ortodontyczne w Polsce nie należy niestety do najtańszych – jeżeli jednak chcemy zadbać o swój wygląd i zdrowe zęby warto rozważyć taką opcję, gdyż zęby ma się jedne na całe życie.

Orzeł Dental Care dbamy o zdrowe samopoczucie i komfort pacjentów, dlatego też oferujemy najlepsze ceny i dogodny system ratalny, który umożliwi leczenie na wysokim poziomie każdej osobie, która tego zapragnie. Posiadamy także szeroki wybór aparatów ortodontycznych, odpowiednich dla każdego gustu oraz portfela.

ortodonta Radom - gabinet dentysty Orzeł Dental Care

Orzeł Dental Care- wielospecjalistyczna praktyka stomatologiczna

Orzeł Dental Care to wielospecjalistyczny gabinet stomatologiczny w Radomiu. Posiadamy najlepszej klasy sprzęt oraz zespół dobrych dentystów, którzy wyróżniają się wiedzą i bogatym doświadczeniem. Oferujemy usługi z zakresu wszelkich dziedzin stomatologii, jakimi są, między innymi protetyka, ortodoncja, stomatologia zachowawcza, endodoncja czy chirurgia szczękowa. Zadbamy o Twój uśmiech i sprawimy, że będzie zachwycał każdego Twojego rozmówcę. Ponad wszystko cenimy sobie profesjonalizm, precyzje i wydajność pracy. Zawsze dajemy z siebie wszystko i zapewniamy kompleksową opiekę pod każdym względem. Temat zębów nie jest nam obcy i uporamy się z każdym, nawet najcięższym przypadkiem.

Scroll to Top