Przyjazny dentysta w Radomiu! Poznaj cennik usług.

Wizyta u dentysty bez żadnego stresu. Uśmiechnij się!

Uśmiechnij się!

Ten popularny slogan, towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Jednak u tych, na których czeka wizyta u dentysty, może on wywoływać uzasadnione uczucie dyskomfortu. Nie ma się jednak czym przejmować! Na każdą zębową bolączkę, jest rozwiązanie! Nie musisz już szukać wymówek i unikać wspólnych zdjęć z bliskimi, ponieważ obawiasz się uśmiechnąć szeroko.

Orzeł Dental Care czyli Twój dentysta w Radomiu

Orzeł stomatologia, to nowoczesny gabinet dentystyczny, zlokalizowany w Radomiu. Oferuje szeroki wachlarz usług stomatologicznych, m. in. z zakresu chirurgii oraz ortodoncji.

Program partnerski – Platinum Invisalign

Gabinet dentystyczny Orzeł Dental Care w Radomiu jest partnerem tego programu stomatologicznego. Dzięki temu oferuje możliwość leczenia przy użyciu najbardziej zaawansowanego systemu aparatów nakładkowych na świecie.

Stomatologia

Przed rozpoczęciem konkretnego leczenia, wykonywane są badania, a także przeprowadzane są konsultacje z pacjentami. Ważnym elementem jest także omówienie kosztorysu całościowego leczenia stomatologicznego. Dzięki temu pacjent od początku wie, ile będzie kosztowało leczenie, co z pewnością pomaga przygotować się finansowo do długofalowego leczenia. Leczenie stomatologiczne obejmuje:

Profilaktyka

Już od najmłodszych lat, uczymy dzieci regularnego mycia zębów, nitkowania ich, a także stosowania płynu do higieny jamy ustnej. Warto te codzienne czynności uzupełnić o profesjonalne zabiegi higienizacji, jakie oferuje współczesna stomatologia. Należą do nich m. in. skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja. W naszym gabinecie korzystamy z najwyższej jakości piaskarki – AIRFLOW® Prophylaxis Master – która zapewnia pełen komfort naszym pacjentom podczas zabiegów higienizacji. Sprzęt ten zapewnia nieinwazyjne pozbycie się kamienia i ochronę przed próchnicą. Prawidłowo przeprowadzone skaling oraz piaskowanie, są zabiegami bezpiecznymi także dla osób, które borykają się z problemem odsłoniętych szyjek zębowych. Tego rodzaju wizyta u dentysty pomaga oczyścić zęby ze złogów kamienia, dzięki czemu opóźnia proces dalszego pogłębiania się tego problemu.

 

Fluoryzacja wraz z nałożeniem hydroksyapatytu pozwala na zredukowanie uczucia dyskomfortu i nadwrażliwości, która może pojawić się w związku z zabiegiem. Ma także działanie przeciwpróchnicze.

Profilaktyka może obejmować także instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej. Wbrew pozorom, pewne zabiegi możemy wykonywać nieprawidłowo, co wynika z utartych i powielanych od lat schematów. Niektóre z nich mogą być szkodliwe dla zdrowia pacjenta i prowadzić, np. do odsłonięcia szyjek zębowych lub zapalenia dziąseł. Zabieg oczyszczania zębów ze złogów kamienia, warto wykonywać przynajmniej raz na pół roku.

 

Leczenie zachowawcze

Wizyta u dentysty najczęściej związana jest z leczeniem zachowawczym, którego celem jest przede wszystkim zapobieganie rozwojowi próchnicy. Gabinet stomatologiczny Orzeł Dental Care oferuje nowoczesne metody leczenia. Dlatego stomatolog stosuje podczas pracy najnowocześniejsze materiały wypełnieniowe i kompozytowe. Sprawia to, że użyte wypełnienia wyglądają naturalnie i nie rzucają się w oczy, jak np. używany kiedyś srebrny amalgamat. Dodatkowo, materiały stosowane w gabinecie Orzeł Dental Care są w 100% bezpieczne dla zdrowia pacjentów.

Endodoncja

Pod tą nazwą kryje się leczenie kanałowe, które wielu osobom kojarzy się z nieprzyjemnym szeregiem wizyt u dentysty. Tak wcale nie musi być! Stomatolodzy z gabinetu Orzeł Dental Care w Radomiu wykonują leczenie kanałowe mikroskopowo, co pozwala na dokładną diagnostykę i przeprowadzenie procedur leczniczych. Kanały zębowe są oczyszczane i wypełniane, a ząb jest odbudowywany w taki sposób, aby jak najwierniej odzwierciedlić jego naturalny wygląd.

Chirurgia

Chirurg stomatolog, to lekarz, z którym prędzej, czy później spotka się ktoś, kto boryka się z problemem tzw. ósemek. Niekiedy konieczna jest ekstrakcja tych zębów, ponieważ mogą doprowadzić do deformacji uzębienia. Przed podjęciem leczenia w naszym gabinecie, lekarz omawia z pacjentem metody znieczulenia oraz przebieg samego zabiegu. Ten etap jest bardzo ważny, ponieważ powala dobrać znieczulenie, które nie będzie zagrażało zdrowiu pacjenta, np. w razie problemów z sercem lub ciśnieniem krwi.

 

chirurg szczękowy Radom - Przyjazny dentysta

Protetyka

Ten dział stomatologii zajmuje się odbudowywaniem ubytków zębowych. Nie każdy ząb, mimo starań stomatologa, można uratować, ale obecnie dostępnych jest szereg metod, mających na celu odbudowę naturalnego uśmiechu. Protetyka pozwala także przywrócić prawidłowy zgryz oraz pozbyć się kłopotliwej przypadłości, jaką jest bruksizm. Protetyka jest także dziedziną pomocną przy leczeniu problemów ze stawem skroniowo – żuchwowym. Nieleczone problemy tego typu, mogą doprowadzić, np. do nagłej blokady szczęki i braku możliwości zamknięcia bądź szerszego otwarcia ust. Z tego względu, nie należy tego schorzenia bagatelizować.

Przed wyborem konkretnego rozwiązania, możliwe jest wykonanie wizualizacji 3D, dzięki której pacjent może zobaczyć, jak będą wyglądały implanty zębowe. Pozwala to dobrać rozwiązanie, które łączy w sobie wskazania medyczne oraz kwestie estetyki i gustu pacjenta.

Ortodoncja

Wbrew powszechnemu przekonaniu, leczenie ortodontyczne nie jest podyktowane jedynie względami estetycznymi. Niekiedy stomatolog może zalecić tę formę leczenia, aby przygotować zgryz pacjenta do dalszych zabiegów, m. in. leczenia implantologicznego. Dentysta rozpoczyna pracę od pogłębionej diagnostyki jamy ustnej, symetrii uśmiechu, twarzy, wykonywane są zdjęcia cyfrowe oraz wewnątrz ustne skany, które pozwalają ocenić zgryz. Wizualizacja 3D pozwala na dokładną analizę zgryzu na ekranie komputera.

Nasz gabinet dentystyczny oferuje nowoczesne metody leczenia ortodontycznego. Powszechnie znane aparaty zamkowe, odchodzą już do przeszłości. Obecnie dzięki cyfrowej technologii, możliwe jest idealne dopasowanie nakładek do zgryzu pacjenta, a także komfortowe przesuwanie zębów, co zdecydowanie poprawia samopoczucie pacjenta i redukuje dolegliwości bólowe.

 

Orzeł Dental Care Radom - gabinet dentystyczny w dobrej cenie - wizyta u dentysty

W radomskim gabinecie stomatologicznym Orzeł Dental Care, można skorzystać z aparatów stałych lub zdecydować się na nowoczesną metodę Invisalign. Kontrole przy drugiej metodzie, odbywają się co 10 – 15 tygodni, podczas których ortodonta kontroluje położenie nakładek na zębach. Co ważne, cena tego leczenia jest stała i znana pacjentowi od samego początku, bez względu na długość leczenia.

Po zakończeniu leczenia, wykonywane są tzw. aparaty retencyjne, których zadaniem jest podtrzymanie efektów leczenia aparatem nazębnym.

Radiologia

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zdjęcia pantomograficzne są podstawą skutecznej diagnostyki stomatologicznej. W Polsce forma diagnostyki dopiero zyskuje na popularności, a naprawdę warto z niej korzystać. Nasz gabinet stomatologiczny, dysponuje własną pracownią RTG, w której wykonywane są wysokiej jakości zdjęcia cyfrowe. Badanie RTG jest całkowicie bezpieczne, niemniej jednak należy je wykonywać tylko ze wskazań medycznych. Tego typu zdjęcia, są kluczowe do zaplanowania leczenia chirurgicznego lub implantologicznego. Zdjęcia RTG są także pomocne przy planowaniu leczenia endodontycznego.

Stomatolodzy z naszego gabinetu  mogą pochwalić się wieloma opiniami zadowolonych pacjentów. Zwracają oni uwagę szczególnie na profesjonalne podejście kadry do problemów pacjentów oraz skuteczne metody proponowanego leczenia. Nie bez znaczenia jest też wyposażenie naszej kliniki stomatologicznej, która dysponuje nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.

 

Orzeł Stomatologia Radom - wizyta u dentysty

Uśmiechnij się! Wizyta u dentysty nie jest taka straszna. Umów się na wizytę już dziś i raz na zawsze pożegnaj się z problemami stomatologicznymi. Zawsze warto zadbać o zdrowy uśmiech. Nieleczone choroby stomatologiczne, mogą bowiem prowadzić do poważnych schorzeń. Również utrzymujący się w jamie ustnej stan zapalny, negatywnie wpływa na ogólną kondycję organizmu.

Scroll to Top